Pozvánka na přednášku a besedu na téma „Velký bratr“

Britští investigativní novináři a aktivisté Brian Gerrish a Nathan Allonby přijedou do České republiky podpořit občany, kteří chtějí vzdorovat sílícímu tlaku nadnárodních totalitních struktur. O své zkušenosti se s vámi rádi poděli na tiskové konferenci, která proběhne ve čtvrtek 23. 5. 2013 od 13:30 v Jazzové sekci, Valdštejnská 14 (vchod branou ze zahrady). Širší prezentace o konkrétních podobách a nástrojích sledování, kontroly a manipulace obyvatelstva se bude konat též 23. 5. od 17:30, v prostorách Technologického inovačního centra ČKD, Lisabonská 2394/4. Otevřená diskuze především pro občansky aktivní zájemce zaměřená hlavně na otázku, jak vnitrostátně i mezinárodně spolupracovat na odporu vůči totalitarizaci společnosti se bude konat opět v Jazzové sekci v sobotu 25.5.2013 od 15:00.

Překlad na všechny akce je zajištěn, vstupné dobrovolné.


Globalizace reprezentuje koordinovaný útok na národní politické sebeurčení, demokratická práva a individuální občanské svobody. Evropská unie je regionální pobočkou globalizace a prostředkem promítnutí globalizace národům „třetího světa“ v Africe a Asii. Záměry globalistů jsou uskutečňovány koordinovaně a řízeny centrálně.


Opozice vůči těmto praktikám je naproti tomu roztříštěná, atomizovaná, často s aktivisty pracujícími v izolaci a bez kontaktů na ty, kteří pracují na stejné věci, ať už v jejich vlastní zemi nebo jinde ve světě. I když byla mezinárodní koordinace a spolupráce mezi anti-globalistickými a pro-občansko právními skupinami dobrá ještě koncem 90. let, od té doby došlo k jejímu výraznému zhoršení.


Brian Gerrish zkoumal způsoby, jakým Evropská unie prostoupila místní samosprávy a služby, jako zdravotnictví, vzdělávání či sociální systém. Organizace jako Common Purpose a další podobného typu, jsou součástí této sítě, která se snaží pomocí psychologických a jazykových technik, jako je např. tzv. politická korektnost, omezit veřejnou debatu a definovat okruh témat vhodných k veřejné diskuzi.


Brian Gerrish je též zakladatelem webu Common Purpose Exposed (www.cpexposed.com) a jedním ze zakládajících editorů novin a webu UK Column (www.ukcolumn.org). Společně s publicistickou činností se dlouhodobě věnuje organizaci a propojování aktivistů nejen ve Velké Británii. Brian bude hovořit o vlivu Evropské unie na náš každodenní život a o nelehkém úsilí vzdělávat veřejnost o tomto působení. Velkou oblastí, které se věnuje, jsou též systematické krádeže dětí státem skrze sociální systém.


On-line společnost napojuje všechny aspekty našeho života do systému centralizovaného elektronického sledování a zaznamenávání jakékoliv informace o tom, kam jdete, s kým se setkáváte, co děláte, atd. Systém evidence obyvatelstva s unikátním identifikačním číslem každého občana je základem této monitorovací sítě. Jedná se o mezinárodní systém určený k řízení jak celých společenství, tak jednotlivců a ke sledování jejich pohybu. Tento záměr však může být zmařen, pokud odmítneme spolupracovat na jeho uskutečnění.Nathan Allonby bude mluvit o tomto masivním sledovacím systému, databázích EU, spolupráci mezi Europolem a místními policejními sbory a nástrojích, jakými jsou RFID čipy, biometrické doklady, kamerové systémy, apod. Také otevře diskuzi o tom, jak se bezpečnostní složky zaměřují proti „extremismu“ a jak EU usiluje o nastavení mantinelů pro povolenou politickou diskuzi regulací zpravodajských médií. To vše ve vztahu k některým základním pojmům z oblasti lidských práv.


Některé z přeložených článků:

Válka proti mediální svobodě: Aby rozvrátila nezávislá alternativní on-line média, bude EU “regulovat“ internetové vyhledávací enginy
http://nwoo.org/view.php?cisloclanku=2013010116

ID karty – mezivládní spolupráce v jejich celosvětovém zavádění
http://nwoo.org/view.php?cisloclanku=2010030008

Brian Gerrish – Kradnutie detí štátom
http://www.voxvictims.com/2012/09/21/brian-gerrish-kradnutie-deti-statom/

BIG BEN: Kdo pohlídá hlídače?
http://neviditelnypes.lidovky.cz/big-ben-kdo-pohlida-hlidace-dco-/p_zahranici.asp?c=A120306_205652_p_zahranici_wag

Tématicky podobně zaměřená prezentace Briana Gerrishe z r. 2011:
http://vimeo.com/36232138

K účelům přednášky 23.5. odpoledne bude prezentace z velké části (kromě obrázků, grafů, apod.) přeložená do češtiny!


Dejte, prosím, o této unikátní akci vědět co nejvíce lidem, protože se jedná o skutečně závažné téma podávané z první ruky.


To, co je pro nás vzdálená konspirační teorie, je pro Velkou Británii již každodenní realitou.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments