Momentář srpnový

Na Jadranu už v létě žraloci české učitelky nežerou, ale o hrůzostrašné historky se starají politici.Četli jsme: Soud by prý pustil Ratha z vazby, ale musel by se vzdát poslaneckého mandátu, neb by mu to umožňovalo dál páchat trestnou činnost.


Myslíme si: Domyslet to a zobecnit by znamenalo, že poslanecký mandát je přímo nástrojem zločinu. Neměla by být sněmovna zahrnuta mezi nápravná zařízení? Ale zase neznám případ napraveného poslance.


***


Četli jsme: Kandidátka na presidentský úřad Samková řekla: "… jestliže sedí Rath, tak já žádám, aby seděli všichni ostatní: Vondra, Kalousek, Pospíšil."


Myslíme si: Takováhle kandidátka by nám ten stát pěkně rozvrátila.


***


Četli jsme: Nečas řekl, že ústup od zvýšení daní by byl krok na hranici politické a ekonomické debility.


Myslíme si: To jsou dost odvážná slova, když někteří i zahraniční ekonomové to zvýšení právě za debilitu považují a odvolávají se na Lafferovu křivku.


***


Četli jsme: President Klaus v reakci na Nečasova slova řekl, že vyšší daň je ekonomická sebevražda, Nečas prý dělá fatální chybu.

Myslíme si: President by snad měl vědět, co je poplašná zpráva. A tak se lze domýšlet, že říká pravdu a nikoli poplašnou zprávu.


***


Četli jsme: Ministr Schwarzenberg hájí Kalouska s tím, že žádné z podezření vůči jeho osobě nebylo prokázáno.

Myslíme si: Schwarzenberg ovšem pomíjí skutečnost, že na taková podezření nebyla nasazena policie v takovém rozsahu jako na Ratha.


***


Četli jsme: Ministr Schwarzenberg na dotaz, že MZV zbytečně utratilo 60 miliónů korun, říká, že je to nepříjemné, asi i zločinné, ale policie případ odložila a nic nezjišťuje.


Myslíme si: A proč rovnou stručně neřekl, že to podezření nebylo prokázáno. Takhle měří Kalouskovi jiným metrem než sobě.


***


Četli jsme: Místopředsedkyně Senátu Palečková řekla, že se dlouhodobě vyrovnání s církvemi státu vyplatí.


Myslíme si: Jen o jakou dlouhodobost se jedná? Pokud to bude v řádu staletí, tak je to obdivuhodná péče o naše praprapravnuky.


***


Četli jsme: Pussy Riot (v překladu a ve slušném opisu to znamená Vzbouřená dámská přirozeníčka) jdou do vězení. Svět je v šoku.


Myslíme si: My v šoku nejsme, u nás se chodí do vězení i za přimalovaná tykadélka na plakátech. Zpívat pan řidič v olomouckém dómu modlitbičku, aby nás Panna Maria zbavila vlády, tak by měl na Mírově Kájínek spoluvězně.


***


Četli jsme: Odvolaný ředitel Lich řekl: "Nevýhodné byly všechny smlouvy, které jsem v pražském dopravním podniku prověřil."


Myslíme si: To je strašně jednostranný názor. Přece na druhé straně ty smlouvy musí být pro protistranu výhodné. Taky se pan ředitel musel za to jednostranné posuzování hned poroučet.


0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments