Momentář zářijový, převážně metanolový

„To kalné ráno si pamatuj, mé dítě, …“


Četli jsme: "Prožrali jsme to, proflákali. Zlaté časy v Evropě skončily," prohlásil Kalousek.

Myslíme si: To asi ve sněmovní kantýně zdražili a přestali prodávat tvrdý alkohol.


Četli jsme: Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) požaduje, aby zákaz prodeje tvrdého alkoholu platil nad územím Česka také na palubách všech letadel, tedy i pro zahraniční letecké společnosti.

Myslíme si: To bude problém, když někdo v business třídě leteckého spoje Mnichov – Moskva dostane frťana ještě nad Bavorskem a nedokáže ho vyzunknout dřív než se letadlo dostane na české území, co ním má dělat? Z okna se to vylejt nedá …


Četli jsme: Marek Benda dlouhodobě bojuje proti zákonu o přípravě trestného činu krácení daně. „Šlo například o nasazování většího množství odposlechů, to je nepřípustné, zvlášť když se dá tušit, že za touhou prosadit tyto změny opět stojí nějaké lobbistické skupiny,“

Myslíme si:. Větší množství odposlechů bylo použito v cause Rath a jak hezky spadla klec. Jenže co kdyby za dalším nasazení stála lobbistická skupina z opozice, že?


Četli jsme: Premiér Petr Nečas (ODS) řekl: „Občané si kladou poctivou otázku, zda stát někde neselhal.“

Myslíme si: Proč to vymezovat tak úzce, Občané si totiž myslí, že selhává totálně.


Četli jsme: Mezi naše kompetence patří správa spotřební daně a značení lihu, nikdo si nemohl myslet, že by někdo do lihovin míchal jedovatý metanol,“  vysvětluje mluvčí celníků Martina Kaňková.

Myslíme si: Občané si to taky nemysleli, ale věděli, že snadno koupí alkohol na černo. To asi také celníci vůbec netušili.


Četli jsme: Evropská komise požádala Českou republiku, aby kvůli smrtícím otravám z pančovaného alkoholu zakázala export tvrdého alkoholu z Česka.

Myslíme si: Někdo, kdo soustavně okopává EU kotníky, se nesmí divit, když při první vhodné příležitosti dostane pohlavek.


Četli jsme: Stát a orgány činné v trestním řízení měly delší dobu poznatky o nelegální výrobě alkoholu a nejednaly, myslí si advokátka Klára Samková.

Myslíme si: Kmotři, co na tom vydělávali, byli proti tomu, aby se konalo. A kdyby se to o těch otravách nedostalo tak hloupě do tisku, tak by se nekonalo dál. Vyplývá to i toho, že údajně ty otravy byly už dřív, ale jak uvedl znalec v oboru patologie Hirt,  „testování na metanol se standardně neprovádí“.


Četli jsme: Prezident Klaus neudělí milost Romanu Smetanovi. Nevidí důvod. Podle jeho kancléře není ani Smetana, ani jeho rodina v tíživé sociální situaci.

Myslíme si: Pokud je „tíživá životní situace“ jediným důvodem pro udílení milostí, pak je s podivem, že milost dostal třeba přerovský podnikatel, který s bratrem zpronevěřil 500 miliónů korun a podniká dál.


Četli jsme: Nečas řekl, že dalajlámismus či podpora Pussy Riot škodí českému exportu.

Myslíme si: Možná, že dostal od Putina telegram s poděkováním za podporu, ale na zvýšení ruského zájmu o naše výrobky to asi stačit nebude. Nečas se musí snažit ještě víc.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments