Momentáře předvítěznoúnorové

Četli jsme:

Pan president napsal z Turecka, že "původně jsme měli letět ještě večer zpátky do České republiky, ale máme málo letadel (pan premiér je v Holandsku) a proto se vracíme až v pátek ráno."

Podotýkáme:

Ještě, že pan premiér neletěl třeba do té ostrovní republiky v Pacifiku, co nás prosila, abychom omezili imise, nebo je zaplaví moře. To by pan prezident mohl v Turecku zůstat i týden.

Četli jsme:

Řecký ministr rezignoval poté, co vykradli venkovské muzeum.

Podotýkáme:

Zvláštní země, u nás ministr nerezignuje, ani když nechá rozkrást sto miliónů z předraženého ozvučení.

Četli jsme:

Zrušme Senát, navrhují někteří poslanci. Senátoři kontrují: Sněmovna nás stojí víc.

Podotýkáme:

Takže nejvíc bychom ušetřili, kdybychom zrušili obě tyto instituce.

Četli jsme:

Součástí rámcové smlouvy mezi ministerstvem vnitra a Fujitsu z roku 2008 jsou jiné dodavatelské firmy, které se na jejím plnění mají podílet. Drábkův systém přitom nyní budují úplně jiné společnosti, které v dohodě zmíněny nejsou.

Podotýkáme:

To je přece jasné, v r. 2008 jiný ministr měl jiné kamarády s jinými firmami.

 

Četli jsme:

Klaus rozhodl o prominutí podmíněného trestu a zbytku trestu zákazu činnosti Benešové, která podle verdiktu mimo jiné umožnila v rozporu s právními předpisy bezplatné studium desítkám lidí a univerzitě podle soudu způsobila škodu přes šest milionů korun.

Podotýkáme:

Správně, Benešová byla takový Jánošík, který potřebným dával. Ovšem omilostňovat někoho, kdo zavádí bezplatné studium, to asi pan prezident nedomyslel, za studium se má přece platit.

 


Četli jsme:

O odkladu trestu za zpronevěru rozhodl prezident u Tomáše Maliny. Malina část způsobené škody už uhradil a zbytek škody se zavázal splácet. Malina patřil k partnerům podnikatelů Františka Mrázka a Tomáše Pitra.

Podotýkáme:

U Mrázka se s tím už nedá nic dělat, ale na Pitra s milostí taky jednou dojde.

 

Četli jsme:

Důvod udělení prezidentské milosti by neměl být vysvětlován. Jde o osobní rozhodnutí, které nemá co dělat se spravedlností, řekl Ladislav Jakl.

Podotýkáme:

To ani nemusel vysvětlovat, to přece víme od toho případu, co se omilostněná chlubila, co za milost zaplatila.

 

Četli jsme:

Olomoucký řidič autobusu Roman Smetana, který kreslil na předvolební reklamy, půjde do vězení. Soudkyně Langerová mu trest za škodu 15 tisíc korun (kterou už uhradil žalující ODS) změnila na 100 dní vězení, protože nechtěl ani vykonat veřejně prospěšné práci ani domácí vězení.

Podotýkáme:

To je rázná soudkyně, za 150 korun jeden den vězení! To exposlanec Wolf dostal den vězení až za 6 000 korun a exsenátor Novák za zpronevěru 40 miliónů korun dokonce jen podmínku a pokutu.

 

Četli jsme:

Meziroční míra inflace u nás tzrychlila růst na 3,5 procenta, když ještě v prosinci loňského roku to bylo 2,4 procenta. Viníkem toho, že sáhneme hlouběji do peněženek, je podle Českého statistického úřadu zvýšení daně z přidané hodnoty a nárůst cen bydlení.

Podotýkáme:

A to se důchody na r. 2012 zvedly jen o 1,6 %, protože to ministr Drábek vypočetl ze vzorce a netušil, že se míra inflace zvyšuje. A vůbec, kdyby se přidalo důchodcům víc, tak by nezbylo vládě na odměny pro ty ministerské šéfy, co dřou jak koně.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments