Mravnost nade vše

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQfbVWMAzRWUXRv6E_kgin9NT9XgrfrVI4laXQcVPcHMK1DS9Gr&t=1Pan ministr Drobil měl poradce, který jeho jménem žádal ze zakázky předražené o tři miliardy, půl miliardy pro tajné stranické fondy. Když ho na to upozornil šéf fondu Michálek, nedal to vyšetřit, ale požádal ho, ať zničí důkazy a nabídl mu místo náměstka.


Předseda vlády Nečas si myslí, že Drobil vlastně jednal správně, možná se dopustil drobného manažerského pochybení. Drobila pochválil i pan prezident, prý se z toho dělá zbytečná aféra. On pan premiér sice o úplatcích něco věděl, ale taky to nedal vyšetřit. Hlavní problém vidí v tom, že ten hajzl Michálek postupoval nestandardně a pořídil důkazy. Proto taky Drobil zůstal poslancem, a naopak dostal funkci hlavního ideologa ODS. To je dobře. Aspoň všichni víme, o jakou ideologii jde.


O Drobilově aféře něco věděl i ministr vnitra John, a Drobila snad podle novinářů varoval ministr Vít Bárta. Odkud to tak mohl vědět? Líbí se mi ale, že kolega John neposlal vyjeveného Michálka za policií. Poradil mu, aby důkazy získal svépomocí. To bylo ďábelské. Šušká se, že John má k dispozici statistiku, podle které se česká policie častěji korupce dopouští, než by ji vyšetřila.


To kolega Vondra byl nařčen, že prý neúnavně propagoval, aby armáda dostala Pandury. Panduři jsou z Rakous, ale vlastníkem jejich výrobce jest firma libá, americká. Teď vylezlo navíc, že kolega Vondrovic špatně hlídal peníze na předsednictví EU. Moc platil, málo štěkal. Účtovalo se příliš za audiovizuální služby. No, ještěže aspoň Entropa měla úspěch.


Armádě zhořkly tatranky. Prý si někdo z ministerstva obrany řekl americkým majitelům o úplatek za dodávku nákladních aut Tatra. Americký diplomat naznačil, že snad bývalý náměstek (ministr) Barták. No, jen jestli nekecá. O Bartákovi přece řekl Kalousek, že je to muž na svém místě. Má teď na ministerstvu financí bojovat s korupcí. Věřím, že se korupčníci už třesou. Nebo třesou pokladničkami.


Vojsko má ovšem problém s letadly. Letadla CASA odborná komise nedoporučila. Nedoletí do Afghánistánu a nevejde se do nich velký kontejner. Přesto jsme ta letadla koupili. Obešli jsme výběrové řízení, za což nás nyní EU spravedlivě potrestá. Tvrdili jsme, že dopravní letadlo vyměníme za slavný bitevník, kterých kolega Kalousek omylem objednal třikrát víc, než jsme potřebovali. Ale nic jsme nevyměnili. Zato jsme při nákupu aeroplánů, přestože jsme měli ty nejlepší prostředníky, zapomněli na servis. Objednali jsme ho později. Byl sice trochu dražší, ale hlavně, že ho máme.


Jiný Kalouskův souputník Kopřiva, byl jako náměstek ministra obrany nachytán novináři, že chce dodat oddílům minomety. A hned, šibal, věděl, jak obejít výběrové řízení. Bylo to od novinářů nepěkné. Myslím, že by je za takovou provokaci měli ztrestat. Zakázat. Postavit na hanbu.


Ještěže na ministerstvu zemědělství se zatím nic neprofláklo. Ministr Fuksa je bývalým starostou Příbrami, které se říká české Palermo. To je tam, kde rozstříleli chudáka Kalouskova švagra samopalem. Na ministerstvu zatím nic. Žádná střelba. Nějaké to rozebírání Českých lesů nikoho už nedojímá.


To na ministerstvu vnitra perou špinavé prádlo. Pral ho tam nájemník bývalého ministra, asi za sto milionů. Jestli to zas není nějaká bouda proti nájemníkům?


Těší nás, že vláda bojuje s korupcí. Škoda, že zatím korupce vyhrává.

 

Převzato z blogu autora na Aktuálně

 

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments