Myšlenka nenásilí pokračuje v novém projektu
Myšlenka Světového pochodu za mír a nenásilí, který na přelomu roku 2009 a 2010 prošel více než 90 zeměmi světa a rozpoutal celospolečenskou diskuzi o potřebě nenásilí, pokračuje i v dalších projektech. V Praze organizátoři této mezinárodní iniciativy představili nejnovější projekt Parku studií a reflexe. Jeho cílem je vytvoření místa pro všechny, kteří se chtějí v dnešní hektické době zastavit, zamyslet a hledat odpovědi na otázky týkající se smyslu života. Vhodné místo by mělo během pár měsíců vzniknout i v České republice.

 

Praha, 7. března 2010   Světový pochod za mír a nenásilí, první celosvětová iniciativa tohoto typu, pokračuje dále a to v myšlenkách nového projektu. Tím jsou Parky studií a reflexe, které by postupně měly vzniknout po celém světě. V současné době jich na mapě světa nalezneme již přes dvacet. Jeden by v nejbližší době měl vzniknout i v České republice. „Rádi bychom pokračovali v myšlenkách Světového pochodu, který před více než rokem prošel Českou republikou a mnohé tu změnil. Lidé se stále více zajímají o nenásilné řešení různých životních situací. Parky studií a reflexe jsou místem, kde právě o takových tématech můžou přemýšlet a meditovat,“ uvedla Dana Feminová z organizačního týmu Světového pochodu za mír a nenásilí, která se nyní podílí i na vzniku Parku studií a reflexe.


Cílem Parků studií a reflexe je nabídnout všem, kteří mají zájem, prostor pro zastavení se, zamyšlení a reflexi každodenního života, ale i věcí a myšlenek, které přesahují rámec každodenního bytí. V parcích se mimo to konají také nejrůznější semináře, setkávání, workshopy či diskuze. V České republice v současné době probíhá na podporu projektu finanční sbírka, v rámci které může na projekt kdokoli přispět. Organizátoři navíc chtějí vytvořit skupinu přátel Parku studií, která pomůže projekt financovat. Všechny parky totiž vznikají a fungují díky lidem, jejich individuálních darů a příspěvků. „Cílem je najít tisíc lidí, kteří budou ochotni přispívat trvalým bankovním příkazem ve výši tři sta korun měsíčně. Přispět však může kdokoli jakoukoli částkou,“ uvedla Dana Feminová. Kromě toho probíhá v současnosti výběr vhodné lokality. Mělo by jít o dobře dostupné místo z různých koutů republiky. „Jednoho žhavého favorita již máme, proto věříme, že se v brzké době podaří shromáždit dostatek prostředků k vytvoření tohoto inspirujícího místa,“ uzavřela Dana Feminová.

 


Více informací o projektu naleznete na webových stránkách www.ParkStudii.cz.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments