NATO: Komu a čemu slouží

Historické zarámování vzniku

NATO vzniklo 4. 4. 1949 (cca 6 let před vznikem Varšavské smlouvy), v době po tzv. národně-demokratických (velice připomínajících smršť tzv. barevných sametových revolucí na konci 90. let) revolucích v sovětské sféře vlivu vymezené Jaltskou konferencí. Vzniklo v období po spuštění tzv. Železné opony z potřeby "zadržování komunismu". Zde je nutno říct, že v té době Rudá armáda s výjimkou své spojenecké zóny v Německu nebyla přítomna ve svých satelitech. Snad jedním ze skrytých motivů vzniku NATO bylo roztažení americké válečné síly napříč Evropou, coby garanta úspěšnosti válečných investic amerických bankovních a průmyslových uskupení.


Z odtajněných dokumentů je známo, že americké vlády v poválečné  době usilovaly o maximální navýšení jaderných zbraní, na které měly do té doby USA monopol. Cílem bylo provést plošný jaderný úder na klíčová sovětská města a vojenské uzly, což bylo v pozdější době rozšířeno i na Čínu s odhadovaným počtem přímých i nepřímých obětí jaderné smrště jdoucím až k 500 milionům. Kam se na to hrabou oběti 2. světové války!

Vývoj NATO ve zkratce

Ve svém vývoji prošlo NATO několika transformacemi – z hlediska velikosti, organizační struktury, kvality vojenské části i své doktríny. Původní výlučně obranná "regionální" doktrína umožňující pouze zásahy nad obratníkem Raka sloužící k zadržování komunismu byla po rozpadu sovětského bloku, tedy zániku původního nepřítele, změněna v globální "preventivně" útočnou. K tomu musel být po zániku komunistického nepřítele vytvořen model globálního všudypřítomného indiferentního nepřítele. Tento se povedlo sestrojit  "velkou divadelní mystifikací" v přímém přenosu – Pád dvojčat z 11. září. 2001.  Oficiální zpráva této události zůstala plna záhad a nezodpovězených otázek. Velká mystifikace dala této doktríně novou obsahovou náplň a posloužila jako zástěrka k četným dalším mystifikacím ospravedlňujícícm a legalizujícím války pod zástupnými důvody, tedy válku v Afghánistánu (tzv.  operace "Trvalá svoboda"), válku v Iráku (hledání a nenalezení údajných ZHN), "ochrana civilistů" v Libyi… V současné době kvalifikované odhady počítají s podílem států NATO na celosvětových vojenských výdajích větším než 70 % (z toho USA samy cca 43 % celosvětových výdajů na vojenství).


Co vyplývá z výše uvedeného:

1/ NATO je od svého vzniku organizací globálního kapitálu k naplňování zájmů a realizací investičních zisků  globálních firem (kupř zbrojařských, z oblasti těžby a distribuce surovin, služeb pro armádu, finančních korporací…)

2/ Organizace NATO ve své současné podobě velice připomíná jinou organizaci z minulosti, jež usilovala o dominanci nad světem – osu Berlín – Řím – Tokio

3/ Války této organizace svým zdůvodněním velice připomínají zdůvodnění napadení Polska Německem

4/ Války této organizace se zcela míjejí s deklarovaným cílem – končí trvalou nestabilitou, zasévají dlouhodobé konflikty v regionech, ničí infrastrukturu, přinášejí namísto humanity, míru a demokracie zadluženost, bídu,neštěstí, trvalé násilí, bezperspektivnost, navíc deklarovaný cíl (terorista je jednou přítel, podruhé nepřítel,.pak zas přítel…) je účelově proměnlivý v čase podle momentálního zájmu a cílů útočníků.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments