NIKDY NEZAPOMENU aneb Voličův manifest

Zapomínat by se opravdu nemělo. A proto také nikdy nezapomenu. Nikdy nezapomenu na to, že po listopadu 1989 se náš stát nacházel v téměř praktické soběstačnosti. Nikdy nezapomenu na chuť tehdejších potravin u nás vyrobených. Nikdy nezapomenu, že zde prakticky neexistovali bezdomovci. Nikdy nezapomenu na to, že zloději v té době ve většině případů chodili do vězení. Nikdy nezapomenu na naivní pokus převychovat kriminálníky ideou pravdy a lásky, praktikovanou jejich hromadným propuštěním v podobě Havlovy amnestie. Nikdy nezapomenu na Havlův „sametový projev“  z prosince roku 1989. Nikdy nezapomenu na kupónovou privatizaci. Nikdy nezapomenu na to množství nedořešených kauz hospodářské kriminality. Nikdy nezapomenu na množství promrhaných miliard ze státního rozpočtu. Nikdy nezapomenu na to, jak narůstal státní dluh a na jeho astronomickou výši. Nikdy nezapomenu na to, jak se postupně vytratil majetek státu. Nikdy nezapomenu na statistiky o nezaměstnanosti. Nikdy nezapomenu na to, jak se zvedly ceny nájmů, vlastního bydlení, energií, potravin a léků. Nikdy nezapomenu na to, jak mi mnohé potraviny bez chuti a bez zápachu přestaly chutnat.

Nikdy nezapomenu na výroky o humanitárním bombardování. Nikdy nezapomenu na pokus umístit v Brdech americký radar. Nikdy nezapomenu na vstup do NATO, když už jsme byli venku z Varšavské smlouvy. Nikdy nezapomenu na to, že když vystrčíme hlavu z jedné řitě, musíme ji hned strčit do jiné, která je ještě smradlavější. Nikdy nezapomenu na původní název mezinárodního letiště v Praze! Nikdy nezapomenu na množství lidí bez práce na pokraji bídy. Nikdy nezapomenu na to, že se k nám dovážela levná pracovní síla. Nikdy nezapomenu na to, že Plzeň a další piva, jsou české už jen názvem! Nikdy nezapomenu na to, že jsme jako cukrovarnická velmoc museli začít dovážet cukr. Nikdy nezapomenu na zavřené fabriky, jako byla Poldi Kladno. Nikdy nezapomenu na počty nezaměstnaných a bezdomovců. Nikdy nezapomenu, kdo se těmto občanům nesnažil pomoci a raději je označil za občany méně úspěšné. Nikdy nezapomenu, že nebyl v našem státě dodnes schválen zákon proti lichvě. Nikdy nezapomenu na množství okradených a podvedených důchodců.

Nikdy nezapomenu na snížení kupní síly obyvatelstva, během posledních sedmi let! Nikdy nezapomenu, kdo dlouhodobě nezvyšoval minimální mzdu. Nikdy nezapomenu na současný právní systém a (ne)vymahatelnost práva. Nikdy nezapomenu na nesplněné sliby politiků za posledních 24 let. Nikdy nezapomenu na to, že politici potřebují občany pouze před volbami. Nikdy jsem nezapomněl na tupou komunistickou propagandu a nikdy nezapomenu na ještě tupější antikomunistickou pravicovou propagandu, která působí dojmem, že jí stejným způsobem dělají ti samí lidé, pouze se sofistikovanější technikou a metodou. Nikdy nezapomenu na to, že současní antikomunisté mě začali srát víc, než kdysi komunisté!

Nikdy nezapomenu, jak se v České republice rozmohla korupce. Nikdy nezapomenu na Nečasovu a Kalouskovu vládu. Nikdy nezapomenu na církevní restituce. Nikdy nezapomenu, že církevní restituce jste schválili v den výročí bitvy na Bílé hoře! Nikdy jsem nezapomněl, že po bitvě na Bílé hoře byl konfiskován majetek české šlechty. Nikdy nezapomenu, jak končí politické projekty podnikatelů ve vládních koalicích. Nikdy nezapomenu, že lidé, kteří se omlouvají kariérou, zůstávají kariéristy pořád, většinou navždy. Nikdy nezapomenu, že pravicové strany, žádající druhou, třetí šanci, mi připomínají gamblera, který prosí lidi o peníze a jen co je dostane, tak je znova narve do forbesu. Nikdy nezapomenu, o čem zpíval Karel Kryl před revolucí a jak jsou jeho texty nadčasové pro dnešní globální svět. Nikdy nezapomenu, o čem zpíval Karel Kryl po revoluci a jak jsou jeho texty pravdivé. Nikdy nezapomenu, jak jeho písničky nenávratně mizí z You Tube. Nikdy nezapomenu na to, jak zpíváte jeho texty pouze, když se vám to hodí do krámu a do volební kampaně! Nikdy nezapomenu, jak svojí hysterickou antikomunistickou kampaní polarizujete společnost a připravujete malé strany o hlasy voličů! Nikdy nezapomenu na to, jak mě jejich Dukátová eminence kardinálně otevřela pragmaticky oči a inspirovala napsat tento svůj soukromý a skromný voličův manifest! Nikdy nezapomenu, jak jsem na první místo v otázce, co chci, dal pragmatickou volbu, co nechci na úkor ideálů! Nikdy nezapomenu, že v současné době je menší zlo věřit současný komunistům, než těm bývalý, kteří v rámci parazitní kariéry změnili hostitele. Nikdy nezapomenu na to, že politici jsou placeni z daní voličů a jsou tím pádem jejich zaměstnanci! Nikdy nezapomenu na to, že pokud mě ony dvě levicové strany, které jsou pro mě volitelné, začnou štvát a mé velmi skromné, očekávání voliče zklamou, tak příště můj hlas už v urně nenajdou.

Malým stranám s dobrou ideou a špatným politickým marketingem, což je vypovídající o tom, že nemají za zády bohaté, lobující sponzory s vlastními ekonomickými plány se omlouvám. Nezapomenu na Vás v komunálních, krajských a senátních volbách!

Před volbami opravdu zapomínat nehodlám a nechci. Věřte mi milí politici, že až budu vhazovat volební lístek do urny, tak jsem na vás opravdu nezapomněl. Byl bych sám proti sobě…

PS: A nikdy nezapomenu dát volební lístek do obálky. Takový tele opravdu nejsem!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments