Na Ostravsku se budu brzo zkušebně čipovat děcka

Tuž vypada to, že multykulturni pokrok konečně dovalil aji k nam. Projekt čipovani psu a děcek se už rozběhnul a je nadšeně vitany aji v těch nejzapadlejšich ďurach.


Nova vyhlaška o čipovani psu sice rozděluje Ostravaky na dvě časti, ale je jasne, že ti nesuhlasici, to su enem take zbytečky zahnivajici buržoazie a držgrešle, bo radnica sice přikazala očipovat, ale platit to musi tyto buržoazně zhyčkane stvury, kerym je lito obyčejneho pětikila.


Všeci navic vime, že pejsci nastřelovani čipu do krku miluju a těši se na to! Obzvlaště čivavy a maltešti pinčli štěkaju radosťu. Přesto se pořad najdu živly, kere neustalym sepisovanim petyc narušuju klidny život a pracu naši radnice. Napřiklad aktyvista Jaroslav Heinrich Heine prohlasil: "Když su schopni čipovat psy, budu brzy čipovat i lidi."


Aji na druhu fazi programu, čipovani děcek, se ale všeci Ostravaci těši. Dejme slovo některym z vyvolenych. Starosta Ostravy-Vychodojihovychod: "Jsem jednoznačně pro čipovani děcek. V regionu nam pobiha až 40% bezprizornych fakanu, je třeba v tym zavest pořadek."


Naměstek: "…je to vyborna věc. Očipovane děcka, kere se zaběhnu, bude jednoduche vratit majitelum."


V Bruntale, kaj se děcka čipuju už od dubna, přinaši nazor naměstek pro finančni stabilitu: "Loni jsme měli v rozpočtu na nákup čipů a čtečky 350 tisíc korun. Na území města je už očipováno 1 153 psů a děcek. Městska policija fčil može pochodovat se čtečkama a na mistě pokutovat neukazněne psy a děcka, kere po sobě nechavaju exkrementy. Kromě odtahovani aut tak mame dalši zdroj přijmu. Penize nesmrdi."


Tak vidite. Všeci su pro. Posledni problem je s tym placenim, ale to se brzo vyřeši. Starosta městske časti Ostrava-Nord, Heinrich Sobaka k temu řika: "Chceme se sejít s dětskymi lekaři a veterináři. Sami navrhli, že když bude očkování hromadné, půjdou s cenami dolů tak, aby byly pro chovatele a rodiče příznivější."


Ladislav Větvička, hlasatel sdruženi "Nastřelovani je svoboda", Ostrava

 

PS: Zatim je v platnosti jen prvni čast vyhlašky o psach. O tom pokračovani ještě nikomu neřikejte.

 

Nezavisla dyskuze tu.

 

Převzato z blogu autora na blog.idnes.cz


0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments