Nepoučitelní proti nepoučitelným


Říká se, že ráno je moudřejší večera, ale protože volební výsledky se do rána stejně nezmění, není důvod, proč s komentářem k tomu nadělení otálet.

Nenechte se zmást tím, že nejvíc hlasů má ČSSD, opět totiž vyhrála pravice. Už jenom to, že se TOP09 a ODS do sněmovny dostaly, je vítězství pravice. Voliči sice bývalým vládním stranám vystavili účet, ale s tučnou slevou. Přičemž na pravici je nutné počítat i ANO, protože ANO rovná se Babiš a kdo už by měl být pravější pravičák, než pan velkopodnikatel? Že byl pragmatický oportunista Babiš v minulém režimu stejně dobrý „komunista“, na věci nic nemění.

Nalijme si čistého vína – levice v podstatě prohrála. Je příliš silná na opozici a příliš slabá na vládu. Výsledek je v zásadě opět pat, snad ještě bahnitější, než minule, a nás s největší pravděpodobností opět čeká handlování, okopávání kotníků a ukoptěné vládnutí nevládnutí v podobně uťápnuté vlády nebo perverzní koalice. Ale volič je pán, a když to pán chce, tak to pán má mít.

Úspěch Babišova ANO je překvapením tak maximálně pro novináře a politology. Babiš umí dělat byznys a volby pro něj byly jen další business case, na který bidoval. A protože Babiš platí za hodně tvrdého vyjednavače, můžeme se dočkat ledasčeho včetně toho, že bude mít reálně víc, než kolik by odpovídalo procentům. V podstatě se o jeho úspěchu dá říct jediné: proč chodit ke kováříčkovi, když můžete jít rovnou ke kováři? V kapitalismu jsou politici kováříčci a podnikatelé kováři.

Bude zajímavé, jak se k tomu všemu postaví prezident, ovšem jen zajímavé, nikoliv podstatné, protože z jalové krávy by tele nevymámil ani Zeman. Jestli Zeman opravdu drží na Haška, tak rozhodně pověří sestavováním vlády Sobotku, víc už se mu pomstít nemůže. Opravdu bych teď nechtěl být v kůži Slávka Sobotky.

Češi se z vlády pravicové koalice evidentně vůbec nepoučili. A proto si ji co? Proto si ji zopakují! Sice možná v nějaké variantě s ČSSD, ale žádný zázrak to v žádném případě nebude, protože z hovna bič prostě neupleteš, a upleteš-li, nezapráskáš. Potřebovali bychom vládu, která bude řešit společenské problémy, jako jsou důchody, zdravotnictví, daně či nezaměstnanost, ale místo toho máme zase největší naději na vládu, která bude řešit především sama sebe. Snad příště – a že to příště možná bude dříve, než za čtyři roky – Češi už ten reparát zvládnou. Pod 5 % je pořád z čeho vybírat.


Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments