Nezaměstnaní na pranýři

V úterý 20. prosince 2011 se před budou hlavní pošty v Jindřišské ulici v Praze uskuteční happening „Nezaměstnaní na pranýři“, který upozorní na nesmyslnost systému DONEZ – docházka nezaměstnaných.


DONEZ je novým systémem, který zavedlo Ministerstvo práce a sociálních věcí a prostřednictvím kterého se musí vybraní nezaměstnaní hlásit zhruba dvakrát týdně na určeném Czech POINTU na České poště. I přesto že v posledních letech ubývá pracovních míst, česká vláda zahájila frontální útok proti nezaměstnaným, kteří si nemohou najít práci. Místo toho, aby se věnovala aktivní politice zaměstnanosti a vytváření pracovních míst, rozhodla se raději pro jednodnodušší (a také nic neřešící) metodu – kontrolu a šikanování nezaměstnaných. Mezi údajné důvody patří zabránění černé práce a snižování možnosti zneužívání sociálního systému. A to v situaci, kdy je podle kvalifikovaných odhadů zneužíváno asi 0,35 % vydaných sociálních dávek.


Chcete se nechat preventivně registrovat v DONEZ, aby stát netratil?

Přijďte před budovu hlavní pošty v Jindřišské ulici v Praze v 16 hodin. A pozor, to není pozvánka do roku 1984. Není to utopie, je to realita.


www.proalt.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments