Nic než… bankrot!

Zdroj: ČSÚ

Katolický klérus, zejména ten vyšší, si rád pohrává s myšlenkou národní hrdosti, až nacionalismu. Přijměme tuto problematickou hru a zkoumejme, jak zdánlivě pravicová vláda chrání národní zájmy, především ekonomické. Sedí v ní katolíci, takže to není zcela od věci.


Ze zemědělsky soběstačného státu jsme díky hloupé privatizaci obchodních řetězců, jejich laxní kontrole a zkorumpovaným systémem povolování supermarketů způsobili, že dovážíme otrávené potraviny z Polska a z Ukrajiny. Řetězce zde mají vlastní kombináty vyrábějící speciálně pro český trh. Loni jsme dovezli potraviny celkem za 131 miliard, z EU za 110 miliard korun. Polovina dovozu šla z Polska z Německa. Takže jsme zničili sedláka, což by udělal jen blázen nebo ideolog ničím nespoutaného trhu. Jenže s ním odchází nejen kvalita potravin, ale i pracovní místa v agrárním průmyslu. A do Tesca a jinde by už české potraviny ve velkém ani nepustili. Zásobovaní už dávno běží jinak, i kvůli hlouposti a pasivitě našich spotřebitelů. Jenže stejné je to i v Bauhausu a jinde.


Jak ničíme živnostníky, to ukazuje graf. Vidíte dramatický nárůst insolvenčních návrhů u podnikatelů. To jsou vaši sousedi, potkáváte je v neděli v kostele, mají děti. Kalouskův závod ke dnu jim zvedl DPH, které musí odvádět čtvrtletně. Rozkradený stát chce své peníze hned. Jenže jim už nikdo hned neplatí, doba splatnosti se díky nedostatku financí na trhu stále opožďuje. Výsledkem je bankrot živnostníka, viz graf. Možná by národovství mělo začít podstatného: u klasického národohospodářství, které nevede stát jako pronajatou firmu. Na ní totiž správcům vůbec nezáleží, protože už mají nahrabáno.

Převzato z Umlaufovin

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments