Normálně jim tam nepřišli lidi

Listopad 27, 2011

Účast na nedávné odborářské demonstraci proti korupci nebyla valná, zejména ve srovnání s demonstracemi v Sýrii, Egyptě, Řecku nebo hnutím Occupy Wallstreet v USA by se dalo označit přímo za fiasko. Odboráři to ovšem berou sportovně: demonstrace není povinná, kdo chce, přijde, kdo nechce (nemůže, bojí se) nepřijde.

Koho nevalná účast vyvedla z míry, jsou novináři, vládní politici a jejich fanoušci. Obligátní vykreslování neúčasti jako důkazu a zbytečnosti a slabosti odborů na straně jedné a popularitě a bezvýhradné podpory vlády na straně druhé sice nechybělo, ale tentokrát přibylo něco navíc: všichni řeší, proč nikdo nepřišel? Ono to totiž vypadá, že jsou si poměrů v zemi moc dobře vědomi a účast proto čekali poměrně značnou. A tak jsou zmateni. Znamená to, že už vyhráli a národ je definitivně zlomen, nebo je to klid před bouří a mají čekat explozi hněvu frustrované veřejnosti? Je to rezignace, nebo koncentrace?


Je dobře, že alespoň pan premiér není zmatený. Ten má jasno a hned vyhlásil, že korupce už zvítězila. Tedy on to přesně takhle neřekl, ale jak jinak se to dá chápat, že?


Převzato z blogu Tribun


0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments