Novinka: Dostihy a sázky „Prezident“

Červen 22, 2012


http://divnejbrouk.bloguje.cz/img/divnej_brouk-schwarzenberg_nikdy_nespi.jpg

 

Tak nějak jsem čekal, že v českém podání bude přímá volba prezidenta vykazovat jisté rysy švejkoviny, ale že to bude až taková taškařice za naše peníze na naše hřbety, to jsem tedy nečekal.


Tak třeba TOP09 hodlá nasadit Šípkovou Růženku s rodokmenem. Jediný důvod, proč si nevybrali rovnou mumii, je zřejmě ten, že jediný mumifikovaný politik, kterým byl Klement Gottwald, byl jednak dávno zpopelněn a jednak je naprosto nepoužitelný po stránce ideologické.


ČSSD pro změnu nejdříve uháněla kandidáta, který s ní nemá a nechce mít nic společného, aby nakonec vsadila na svoji nejpopulárnější tvář, kterou ještě před rokem nikdo neznal, a kdyby jí nezemřel otec, tak by dodnes bez povšimnutí zaujímala kategorická stanoviska kdesi v útrobách pražského magistrátu.


ODS předvedla takové zoufalství – nebo že by to byl z její strany nezvyklý závan realismu? – že to nejde ani dost dobře okomentovat bez toho, aby komentátor riskoval, že se potřísní trapností.


Asi nejzajímavější kandidátku představila KDU-ČSL (ta strana skutečně ještě existuje a pobírá státní příspěvky), ale pak ji honem rychle pečlivě schovala a teď je k vidění jen na internetu. Asi převládly pochybnosti, zda je žena v úřadu prezidenta slučitelná s konzervativními a křesťanskými hodnotami a teď se čeká na dobrozdání biskupů.


To je ovšem zatím jenom půlka startovního pole, ta privilegovaná. Na nejvyšší trafiku mají ale zálusk i soukromníci.


Z lesů na Vysočině vylezl postarší jezevec.


Určitě dobře spočítané to má jeden bývalý statistik a bývalý premiér, který má možná zajištěné i pohodlné financování, soudě podle toho, jak hájí p. Bartáka, který pomohl nakoupit tak výhodně vojenská dopravná letadla CASA, že by si za takto ušetřené státní peníze mohl pan bývalý statistik a bývalý premiér pořídit luxusní kampaň a ještě by půl miliardy zbylo na drobné pozornosti přátelům.


Po vzoru španělské národně-osvobozenecké/teroristické (nehodící se škrtněte, pokud si nejste jisti, ochotně vám poradí na ÚV vaší demokratické strany) organizace ETA si začala svoje politické křídlo chystat i bankovní chobotnice Goldman-Sachs. Zda své vlastní kandidáty představí i ostatní banky a finanční skupiny není zatím známo.


Divte se mi potom, že jsem v první chvíli uvěřil smyšlené zprávě ČTK, že kandidaturu na prezidenta ohlásil Marian Čalfa a Milouš Jakeš se prý rozhodne do konce léta. (Vlastně jí pořád ještě trošku věřím.)


Jestli jsem snad na některého z čestných, spravedlivých, čistých a neúplatných, kteří vůbec nemyslí na sebe, ani na své sponzory, ale jen a jen na blaho lidu, zapomněl, tak mu to přeji a vzkazuji, že za podepsanou fotografii si rád vzpomenu v samostatném článku; za fotografii manželky si pak vzpomenu dvakrát (Klaus nekandiduje, takže se není čeho bát).


Převzato od Tribuna


Foto: zdroj


Stanův komentář: Recese to je, ale kandidátovi to ještě nikdo neřekl. Snad mu to docvakne ve chvíli, kdy jeho kandidaturu začnou podporovat Balbínovci a Armáda spásy. Takže lehce pokárejme autora za to, že zapomněl na kandidáta strany, jež navíc přišla se svéráznou reformou politologie, podle níž se na této zaměkouli nachází hrstka Svobodných, proti níž stojí miliardy Socialistů. A Socialisté se dělí na Národní (či Nacionální), s nimiž by se dalo ještě občas i na něčem dohodnout, a na Internacionální (alias Bolševiky), kteří jsou čisté a nefalšované zlo.

A protože být Svobodným s velkým S je Free, Cool a In, protože Češi jsou národ Švejků, a protože ostatní kandidáti jsou ještě horší, než jak je popsáno výše, tak bych Klausova podržtašku vůbec, ale vůbec nepodceňoval.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments