OM: Odpověď na žádost skupiny občanů

Dne 19. ledna 2013 mi přišel dopis od patnáctičlenné  skupiny českých občanů tohoto znění:


Vážení,


zajímal by nás Váš názor na tento nám došlý mail.  Omlouváme se za oslovení, jelikož si Vás vážíme, proto Vám píšeme. Ale možná máte slabší nervovou soustavu a rozhněváte se.  Vždyť nejde o život, prosíme klídek, jak často říkají naši milí umělci .


Žádáme pro bystrého občana snadno prohlédnutelná média, aby už trapně a "nenápadně" přestala nadržovat knížeti. Je smutné, jak jste neobjektivní, že se neumíte ukáznit, manipulujete s národem skrz mocný prostředek … média. Na startu máte 2 kandidáty, tak se k oběma chovejte stejně. Nikoho neupřednostňujte.


Údajně nejvulgárnější v telefonátech a mailech jsou rádoby redaktoři (zřejmě mladí = nezkušení )  jakoby smyslů zbavení z knížete Karla Schwarzenberga:


Varyš, Kocábek, Kvasnička a jejich pravděpodobně  celá grupa z časopisu tyden.cz. Pozor si asi musíme dát na jejich prý možné sprosté a urážlivé reakce, údajně výrazy hodné kanálníků (např. snad až tyto : vyliž/polib nám p…., jdi do p…., strč si ty plky do p…  apod.) , aby nás jimi nevyděsili. Z toho plyne, že neudrží své zřejmě mladistvé emoce pod kontrolou. Jsou až tak hrubí a dokonce prý i k ženám? Etický kodex  žurnalistů jim asi nic neříká. To by člověk od novinářů nečekal. A pak jim pište, volejte …

  

Děkují

(následuje seznam 15 signatářů a odkaz na článek Petra Pokorného v Britských listech – pozn. edit.)

***

Moje odpověď ze dne 19. ledna 2013:

 

Vážení přátelé,


problém, o kterém píšete, si velmi dobře uvědomuji. 9 z 10 "prestitutek" nejen že volí Karla, ale se pro něj i nepokrytě a velmi neobjektivně vyjadřuje v celé volební kampani. A nejedná se pouze o mladé novináře z Týdne, MfD nebo Reflexu, ale i o zkušené novináře typu Saši Mitrofanova, Jakuba Kalenského nebo Jindřicha Šídla.

Na mých stránkách máme jiný postoj, který se velice blíží tezím obsaženým v příloze, přestože si uvědomujeme, že ani Miloš Zeman není úplné terno a s některými jeho postoji a osobami z jeho okolí máme velmi vážný problém. Na e-republice i na www.outsidermedia.cz jsme v prvním kole podpořili Jiřího Dienstbiera a Táňu Fischerovou. Byli a jsme velmi kritičtí k oběma postupujícím kandidátům, ale přinejmenším podstatná většina autorů na OM a část autorů E-republiky se domnívá, že 2. kolo prezidentských voleb nebude jenom soubojem mezi dvěma zkušenými politickými matadory, ani pouze pravo-levý souboj, ale že se jedná o klíčovou věc, která by v případě zvolení Karla Schwarzenberga, opory současné zkorumpované, neschopné a krajně nepopulární vlády, mohla vážně ohrozit republikánské a demokratické základy našeho státu.


S pozdravem


Stan

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments