Oslavy míru! Libyjci tančí v ulicích

Červenec 11, 2011

http://english.pravda.ru/images/article/8/7/2/44872.jpegZdroje Pravda.ru uvnitř Libye potvrdily, že lidé z Tripolisu radostí tančí v ulicích, slaví velké vítězství, protože NATO ukončilo bombardování. Zdroje v Libyi tvrdí, že probíhají jednání s Francií a mezitím došlo k příměří.

Trpící lid Libye má všechny důvody k oslavě této situace, pokud se potvrdí. Zdroje použité v tomto článku jsou spolehlivé a sídlí v Libyi. Nebudou jmenovány, dokud nedají své svolení, informace však byly předány Pravda.ru, abychom byli první, kdo tuto novinu oznámí, za což jim co nejsrdečněji děkuji.

I když existuje mnoho dohadů, co se přesně děje, můžeme potvrdit, že v Tripolisu lidé tančí v ulicích: „Mohu jen říct, že lidé v Libyi jsou na ulicích, zpívají a oslavují mír.“

První bod je, že se něco konkrétního stalo, druhý je, že jednání probíhají. „Jeden z Libyjců mi řekl, že mluvil s někým vysoce postaveným ve vládě s kontakty na kmenové sítě a ten to potvrzuje.“

Volal jsem na nevládní vyšetřovací komisi v Tripolisu, a ta říká, že neexistuje žádné oficiální potvrzení, ale vypadá to, že nastala shoda v rozhovorech mezi Francií a Libyí.“ *

Očití svědkové v Libyi potvrdili zdroji Pravda.ru, že libyjská TV prohlásila, že jednotky se stáhly z ohnisek bojů na bitevní linii. Francie sama popřela podíl na přímých rozhovorech s libyjskou vládou, ale připustila, že poselství byla předána.

Francouzský ministr obrany Gerard Longuet tvrdil, že pozice Francie je nyní taková, že NATO zastaví kampaň, jakmile Libyjci spolu začnou jednat – to je to, co Kaddáfího vláda nabízí již od začátku a co NATO a jím chránění teroristé odmítali.

Pokud jde o samotného Kaddáfího, pozice Paříže je nyní taková, že se musí "konečně vzdát moci" – což je něco, na co připravoval stejně s tím, jak věnoval stále více času na budování institucí Africké unie.

Zdá se, že NATO je frustrováno tím, že teroristické síly nedosáhly žádného postupu, i když je otevřeně podporovalo, teď dokonce i zřejmě jednotkami francouzské pěchoty v západní Libyi v jasném rozporu s rezolucí Rady bezpečnosti OSN číslo 1970. Teroristé v neděli sdělili, že francouzské ozbrojené síly byly v Al Assabě, ale když se tam vypravila libyjská TV, aby to ověřila, nebyly tam po nich žádné známky a místní obyvatelé potvrdili, že v nejbližším okolí nejsou.

Mezitím BBC Arabic prohlašuje, že francouzský ministr obrany potvrdil, že Francouzi pozastaví svou agresi v Libyi dlouho předtím, než se nějaká jednání konala. BBC cituje z pařížského projevu Longueta, v němž v neděli uvedl, že opozice by neměla čekat na pád Kaddáfího.

Čas ukáže, co se přesně děje, ale je jasné, že touto dobou mezinárodní společenství velmi dobře ví, že „opozice“ se skládá ze zkorumpovaných lidí ze spodiny libyjské společnosti, teroristů a islámských fanatiků a separtisté v Benghazí umírají, aby si sáhli na ropné bohatství Libye, které plukovník Kaddáfí začal rozdělovat mezi Africkou unií a libyjský lid.

To mu vyneslo „několik přátel“ mezi určitými elitami v libyjské společnosti, jmenovitě rasistickými elementy (černá Libye byla masakrována v ulicích na východě země) a jeho postoje proti právu šaría mu vynesla „několik přátel“ mezi islamistických fanatiky, kteří si přejí zavést toto právo v Libyi. Zatímco jeho energie ve prospěch Africké unie ho nečiní příliš populárním u západních bankéřům, kteří v důsledku toho přišli o miliony v platbách úroků.

Jak jsem řekl, čas ukáže, ale zdá se, že v zákulisí se něco děje.


* Zdroj: Leonor, http://leonorenlibia.blogspot.com

 

Převzato z Pravda.Ru

Překlad: Aram


0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments