Otázky k razii v TV

Březen 13, 2011


Podle zpráv ČTK dostala policie soudní povolení k tomu, aby odnesla jakousi kopii jakéhosi utajovaného dokumentu, který nenašla, protože podle redaktorů byl už dávno vyhozen. Zároveň však víme, že si policie odnášela pytle s mnoha dokumenty, vizitkami, diáři, počítači atd. Takže jestli dobře tomu rozumím, pokud policista přijde například hledat ke mně domů nějaký konkrétní tajný dokument, tak mi může odnést svetr a toaletní papír? Prý tam šli pro něco docela jasného, ale odnesli si kromě nábytku snad celý obsah kanceláře.


Proč včera i vládní poslanci (například Jan Vidím z ODS) přirovnávali událost k vojenskému převratu, a vláda přitom spokojeně mlčela a říkala, že k nájezdu se samopaly na televizi nemůže nic dělat a doufá, že je to fajn a legální? Představme si hypoteticky, že by to opravdu byl převrat nebo začátek převratu. Média, vysílače apod., to je jeden z prvních cílů. A tady vtrhli nějací ozbrojení zakuklenci do televize, a teprve po čase se objevil i soudní příkaz. A vše je asi úplně v pořádku.


Idiocie zásahu, ale i odnesené pytle s různými materialy, pro které žádné povolení neměli, ještě přidávají další dvě otázky. Neměl zásah svou nesmyslností definitivně zamáznout šťourání se v případu lháře Kalouska, který prokazatelně měl nějaké zákulisní informace z jednání novinářského kartelu? Na co narazili novináři při zkoumání podvodů a zlodějinek minulé pravicové vlády radarových pěnic z TOP09 a Bartáků, že bylo nutno je tak silně prásknout po prstech? Pár obětních beránků možná nyní bude odvoláno, ale varovný signál vyšel, a možná ti dobří hoši mají v rukou i indicie, který zlý ptáček zpívá o podvodech našich hodných a rozpočtově zodpovědných rozkrádačů.

 

Převzato z Modré Šance

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments