Oznámení libanonské armády: V blízkosti hranic bylo nalezeno izraelské špionážní zařízení
 

http://www.haaretz.com/polopoly_fs/1.331299.1292681763!/image/2482329821.jpg_gen/derivatives/landscape_295/2482329821.jpgV armádním prohlášení se říká, že přístroj, byl postaven tak, aby se podobat kameni. Mohl sledovat patnáctikilometrový úsek jižního pobřeží a byl objeven „silami odporu“.

Libanonská armáda ve čtvrtek oznámila, že odhalila a demontovala izraelskou bezpečnostní kameru v blízkosti jižního přístavního města Tyros.

Armáda prohlásila, že zařízení bylo objeveno na základě informací, jež libanonské zpravodajské službě poskytly „síly odporu“, což je narážka na šíitskou militantní skupinu Hizballáh, která má na jihu Libanonu silné pozice.

V prohlášení armády se říká, že přístroj, postavený tak, aby se podobal kameni, byl schopen sledovat úsek 15 km jižního pobřeží od al-Bajady až po Tyros a může být ovládán pomocí špionážních bezpilotních letadel. Když byla k tomu požádána o komentář izraelská vojenská mluvčí, řekla, že zprávu prověří. 

V prosinci armáda odhalila dvě podobná zařízení v horách nad Bejrútem. Tehdejší libanonský premiér Saad al-Harírího, vyzval v lednu Organizaci spojených národů ke zvýšení tlaku na to, aby se Izrael zdržel veškerého narušování libanonské hranice.

Rezolucí Rady bezpečnosti OSN 1701 bylo ukončeno nepřátelství ve válce mezi Izraelem a Hizballáhem v roce 2006. Usnesení zakazuje všechny nepovolené zbraně mezi řekou Litani a „Modrou linií“, což je OSN sledovaná hranice mezi Izraelem a Libanonem. 

OSN) rovněž vyzvala Izrael, aby zastavil všechny neoprávněné přelety území Libanonu, jež jsou takřka na denním pořádku.

Převzato z Haaretz

Překlad: Aram

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments