Par zlatych pravidel


Stara anglicka zasada řika: Když věci funguju, nechte je fungovat a neztracejte čas, penize a energiju jejich opravovanim. Nemusite opravovat nebo vyměňovat věci, kere nesu rozbite. No ja, ale povidejte to babam.


To je furt – nove hadry, nove buty, nove šminky. A chlopi? Chlopi to nerobi? Fakt? A co ten novy barak, kery ste chtěli misto svojeho bytu? Co ta nova televiza s větši obrazovku? LCD monitor misto toho stareho napuchleho? Anebo plazmovka misto elcedečka? Co tak vyměnit a pořidit se rychlejši auto? Nove hrnečky? Džiny? Manželku? Rybařske pruty?


Nepřehanějte. Pokud věci funguju, enem blbec je bude vyměňovat nebo opravovat… 

Nevěřte finančnim agentum! Všecky ty rady na spořeni životni, urazove, duchodove. Chcete fakt šetřit každy měsic 1.000,-Kč abyste za dvacet roku našetřili čtvrt milijonu? Nejste blazni? Co s nima budete za dvacet roku robit? Cestovat po světě?


Už dneska si za 12 tisic možete užit super dovolenu. Kolik bude představovat za 20 roku čtvrt milionu korun? Už dneska je v susedni zemi pruměrny plat 80 tisic korun. Budete šetřit dvacet roku na jeden měsični plat? Tuž pak vam gratuluju k super rozhodnuti! 

Pokud chcete cokoliv změnit, zrobte to fčil. “Do it now!” Udělejte to hned! Pokud čekate na vhodny čas, ručim vam za to, že vhodny čas nebude nikdy! Když člověk přemyšla o změně, řika si obvykle – ještě počkam až…. Dosaďte si za tych par teček co chcete, ale ručim vam za to, že pokud “AŽ” přijde, najde se jine “AŽ” a opět se bude zdat hrozně duležite.


Na duležite změny je třeba se zrobit čas teď hned! Fčil! Jinak se vubec neodehraju. Vždycky vas bude kdosik nebo cosik brzdit. Podminky nesu nikdy idealni a čekanim je nezlepšite. Ale šefem jste VY. Fčil! Teď nebo nikdy. 

Neptejte se nikoho na svoleni. Vy rozhodujete. Pokud se začnete radit s kymkoliv jinym, ztracite energiju. Nikdo jiny nevi to, co vite enem VY. Šef je ten, kery se umi rozhodnut a sve rozhodnuti tež umi vykonat. To zdaleka neznamena, že každe vaše rozhodnuti bude nutně spravne. Naopak. Enem pan buch nerobi chyby.


Pravidlo zni: Nejdřiv rozhodnu, potom konam, nakonec zhodnotim. Vždycky se na svoleni ptejte jen sami sebe.Pokud chcete hodnoceni a svoleni ostatnich dopředu, ostatni vas zabrzdi. Zniči. Vycucaju.


Pak selžete a ještě se řeknete – neměl sem to robit, oni vlastně měli pravdu.


Neměli. Okoli je zavistive anebo malomyslne. Enem vy vite, co je spravne. Je lepši se omluvit za chybnu akci než sedět nečinně na prdeli a v duchodu vzpominat, co jste kdy mohli zrobit. 

„S nikým se o ničem neradím. Když si něco promyslím a vím, že to je správně, už se o tom s nikým nebavím.“ (Tom Cruise)


Dalši kapitoly z knihy Tajemstvi bohatych Ostravaku tady na blogu iDNES.

Převzato z blogu autora na blog.idnes.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments