Polovina katolíků nesouhlasí s restitucemi

Duben 29, 2013


Podle průzkumu ze září 2012 s restitucemi souhlasí jen třetina dotazovaných katolíků a celá polovina je přímo odmítá.


Společnost CVVM zveřejnila výsledky zářijového průzkumu 2012 nazvaného "Názor veřejnosti na roli církví ve společnosti a na navrácení církevního majetku – září 2012(external link)". První graf se týká užitečnosti různých služeb, které církve zajišťují.Dvě třetiny lidí berou za prioritu zajištění duchovní opory lidem, ale 59 % k ní přiřazuje i péči o staré a nemocné a 49 % péči o chudé. Asi 39 % populace vidí roli církve i v zajištění morálky ve společnosti, zato výchovná a vzdělávací role církví je zřetelně v pozadí (22 %).

Další graf ukazuje míru souhlasu se současným návrhem na majetkové vyrovnání. S restitucemi v jejich zákonné podobě nesouhlasí většina občanů.Velice zajímavý je poslední výzkum, který jistě nepotěší katolickou hierarchii. Restituce totiž odmítá i mnoho praktikujících katolíků.


Dokonce polovina, tj. 51 % římských katolíků v průzkumu CVVM ze září loňského roku s návrhem zákona na majetkové vyrovnání nesouhlasilo. Plně souhlasilo jen 31 % a 18 % neví. Fakticky to znamená, že podle průzkumu ze září 2012 s restitucemi aktivně souhlasí jen třetina dotazovaných katolíků.


Převzato z e-republika.cz


0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments