Paralelní světy

Pamatujete si ještě, proč odstoupil německý prezident, britský ministr průmyslu či německý minstr obrany? Jasně že ne, protože to byly takové prkotiny, že jsou hluboko pod rozlišovací schopnost Nečasovou vládou zoceleného našince.

Plagiátorství, špatně zaplacená pokuta, přijímání výhod od podnikatelů? To může vést k odstoupení politika leda tak na dlouho demokratickou tradicí zkaženém západě, ale ne u nás, kde víme, že jediné, na čem skutečně záleží, je, aby nebyli komunisté ve vládě (ti současní, ti minulí, flexibilně překabátění, nevadí), ale jinak tam může být libovolný gauner nebo lempl.


Proto máme ministra financí, který mluví sprostě, fackuje občany, vyhrožuje policistům (včetně policejního prezidenta) a předvádí hysterické výlevy na hranici delirického transu, to vše v situaci, kdy se fiskál nachází v těžké krizi, deficit veřejných financí narůstá, ekonomika zpomaluje a výběr daní klesá, přičemž je to ministr s nejsilnějším postavením ve vládě, kterého se premiér neodváží ani napomenout, natož aby ho odvolal.


Režim u nás či na západě může být stokrát formálně stejný, přesto jeho praxe může být tak diametrálně odlišná, že už ani odlišnější být nemůže. A nejde o to, že by na západ od nás byli politici nějak čestnější a zodpovědnější, to je v principu nemožné, protože stejný druh režimu generuje stejný druh elit, jde o to, že na západě mají styl, dodržují dekorum a provokování občanů svojí arogancí a nedotknutelností nepovažují za kategorický imperativ „zodpovědné a slušné politiky“.


Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments