Peter Eyre: Na Tora Bora byla svržena atomová bomba

Prosinec 01, 2011


http://www.globalresearch.ca/articlePictures/b_6111%20mounting.jpg

Expert na Střední východ řekl íránské televizi Press TV, že Spojené státy použily taktické jaderné zbraně při svém vojenském tažení proti Iráku a Afghánistánu. Jmenovitě to byl Peter Eyre, konzultant pro Střední východ, který řekl: „Byly použity taktické jaderné zbraně, přinejmenším jedna v Iráku a několik dalších v Afghánistánu – v pohoří Tora Bora.“ Eyre upozornil i na to, že atomová bomba svržená na afghánskou oblast Tora Bora byla tak silná, až z toho vzniklo zemětřesení.

Analytik dále prohlásil že použití takových smrtících zbraní americkou armádou, jež je hrubým porušením Ženevských konvencí, bylo povoleno presidenty Spojených států, a ti by proto měli být stíháni za válečné zločiny. „V Americe je president vrchním velitelem armády,“ řekl Eyre a dodal, že president měl konečné slovo před použitím těchto zbraní.

Spojené státy jsou první zemí na světě, která vyvinula jaderné zbraně, a také jedinou, která je použila. Tisíce lidí byly zabity v srpnu 1945, když americké bombardéry svrhly atomové bomby na japonská města Hirošimu a Nagasaki.

Spojené státy napadly Afghánistán v roce 2001 pod záminkou svržení režimu Talibánu, a odůvodnili to tím, že tito ozbrojenci odmítli vydat Usámu bin Ládina. Spojené státy také v roce 2003 napadly Irák pod záminkou likvidace údajných zbraní hromadného ničení, které měl vlastnit bývalý diktátor Saddám Husajn. V důsledku těchto válek bylo zabito mnoho civilistů, včetně žen a dětí. Američany vedená válka v Afghánistánu s rekordními ztrátami na životech civilistů i vojáků, se stala nejdelší válkou v historii USA.


Poznámka editora Global Research: Tato zpráva, která ještě není plně ověřena, musí být brána velmi vážně. Máme co do činění s jadernou válkou. Taktická jaderná zbraň (např. B611-11 z fotografie) je bomba na likvidaci bunkrů s jadernou náloží. Má ničivou kapacitu třikrát až šestkrát vyšší než jaderná bomba použitá proti Hirošimě.

Videozáznam na Press TV je zde.

Převzato z Global Research

Námět: Clair

Překlad: Stan

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments