Pod Toljou se chvěje židle

Zdá se, že vláda stínového premiéra Nečase, mezi česaným ovčanstvem známého spíš pod přezdívkou Tolja, se pomalu chýlí ke svému neslavnému konci a nedožije do Vánoc.

 

Premiér zoufale bojuje svou "svatou" válku hned na několika frontách: V Klausově ODS s neoliberálními rebely tzv.Tlu(čt)chořovci, kterým se zdá koaliční tunelování státu pomalé, jejich odstrčení od koryta nespravedlivé a navrhované dočasné daňové zatížení tunelářů a bohatců neúnosné. Krom toho bojuje nerovný boj s Klausem samotným, když ve slabé chvilce nepřímo označil mstivého a ambiciozního otce veleúspěšného kuponového tunelu za ekonomického debila a permanentní konkurenční koaliční válku s TOPkou o ovládnutí pravice. Na této frontě se těsně před volbama, jak už to tak bývá, začaly vytahovat z kapsy trumfová esa ne nepodobná špinavým spoďárům vytahovaným střídavě u rozvodového řízení dvěma jedinci, kteří dál nemohou setrvat ve společném svazku kvůli nepřekonatelnému odporu.  Krom toho je "Nečasova" anebo spíše Přesčasova antikorupční vláda hluboce nenáviděna většinou voličského podhradí právě kvůli korupci, likvidaci a odklánění veřejných služeb a stoupajícímu "odpovědnému" zadlužování, ve kterých dosáhla takřka nedostižného mistrovství.

 

Je jasné, že boj proti ohromné přesile nemůže protřelý politický dinosaurus jakým je Tolja ustát a vyhrát. Na Toljovi zůstává již pouze načasovat správnou chvilku, kdy položí svou odpovědnou hlavu na politický špalek, aby mohl odkráčet s pocitem zneuznalého majestátu do politického propadliště.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments