Vaječná omeleta na věčném ohni

Letošní rok je bohatý na události. Po pussyriotismu došlo na podřezávání křížů, v němž  byly zvláště aktivní členky ukrajinské topless skupiny Femen (www. femen.org), které se, mimojiné neváhaly objevit ani na kyjevském letišti Borispol po příletu patriarchy vší Rusi Kyrilla. S nápisem "Zabijte Kyrilla" někde mezi hrudí a pupíkem.

Zabýváme-li se však genezí píár akcí "tupých vagín" (a zde nemluvím sám za sebe, nýbrž tlumočím názor většiny mladých uživatelů  ruského "živogo žurnala")- za publikaci jejich názoru se snad netřeba omlouvat – pak musím přiznat, že premiéru podobných "nezávislých" protestních akcí zahájila skupina "Bratrstvo svatého Lukáše" (nebo spíše sesterstvo) dne 16. prosince 2010 na ústředním kyjevském hřbitově. Zde jsou, podobně jako na pražském Vítkově, symbolicky situovány ostatky padlých hrdinů II. světové války. Přirozeně, při desítkách milionů mrtvých vojáků jde jen o symbol. Mladé "panny", kterým zjevně schází něco ke spokojenému životu, rozkleply plato vajíček- (kde už jsem agování s vajíčky zažil…), na pánvičku s olejem přidaly nakrájenou uzeninu (buřty) a vše dohromady si na věčném ohni usmažily. Za bedlivého natáčení. Týž den video umístily na sociální sítě.Nemohlo to skončit jinak, než u soudu. Advokát obviněných tvrdil, že jejich protest byl vyvolán "marnou a zbytečnou spotřebou tisíců kubíků plynu při hoření věčného ohně". Soud k tomu nepřihlédl. Pachatelky byly odsouzeny k podmíněným trestům, jedna z nich byla osvobozena. Možná právě proto se za ně nemuseli brát populární leadři popu i popu-li(s)tických stran, jako je TOP 09 s pomocí Starostů…


P.S. Pídil jsem se po spotřebě věčného ohně, a zjistil, že celoročně stojí  87.000 rublů (zhruba 2.007 euro). Alespoň věčný oheň u vladivostockého památníku padlým hrdinům ruské Tichooceánské flotily. Vladivostocký oheň plynárny vyply, když nedostaly zaplacenu roční spotřebu. Vzbudily hněv, a okamžitou sbírku mezi mužstvem a důstojníky  dnešní flotily, kteří vybrali  sto tisíc rublů, a vzpomínka na padlé mohla být zažehnuta. V říjnu 2011 tehdy ještě prezident Medveděv přemýšlel, zda nevydá nařízení, ukaz, který by podobné "tržní chování" plynových piraň zakazovalo. 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments