Policie stíhá další úředníky ministerstva práce

Březen 04. 2013


Korupční aféra na ministerstvu práce a sociálních věcí se rozrůstá. Kvůli neprůhledným zakázkám na informační technologie obvinila policie dalších deset úředníků a pracovníků soukromých firem. Podezřelí jsou obvinění z porušení povinností při správě cizího majetku, zneužití pravomoci a porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže.       


Mezi stíhanými jsou údajně nejen současní, ale i bývalí zaměstnanci ministerstva. Nelze tedy vyloučit, že jejich případ souvisí s kontrakty pro společnost OKsystem. Ta měla v letech 1993 až 2011 na dodávky IT pro rezort monopol, bez účasti v tendrech inkasovala dohromady přes čtyři miliardy korun. V souvislosti s touto firmou začali detektivové loni v říjnu stíhat kvůli úplatkářství exnáměstka ministra Vladimíra Šišku a bývalého ředitele odboru informatiky Milana Hojera. Šiška nejprve odstavil OKsystem a následně měl jeho představitelům nabízet zakázku za 100 milionů korun, aby stáhli své stížnosti. Šiška s Hojerem mezitím vybrali jiného dodavatele systému výplaty sociálních dávek a některých dalších, společnost Fujitsu Technology Solutions.


Jejich postup minulý týden napadl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Podle něj bývalé vedení ministerstva v čele s Jaromírem Drábkem (TOP09) pochybilo, protože nevypsalo výběrové řízení.

Zdroj: eSondy

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments