Momentář březnový zakamnavleznový

Nečas pohrozil Švédům, že česká vláda má i jiné řešení než Gripeny.
Třeba bude povinně zavedeno lítání na rogalech pod heslem "Pták Rogál do každé rodiny – vzduch je naše moře, kdo nemá ptáka, není Čech!"Schwarzenberg: "Gripeny se osvědčily, potřebovaly by dozbrojit, aby byly použitelné při pravděpodobných konfliktech."
Ministr zahraničí ví víc než my ostatní, takže je zřejmé, že nám pravděpodobně hrozí konflikt. Jen aby Zeman nechtěl bombardovat Írán a Gripeny by sloužily jako doprovodné pro naše Casy.Vojáci by byli nejradši, kdyby vláda prodloužila pronájem Gripenů na dalších 10 let. Nečas se prý ale stanoviskem armády řídit nebude.
Samozřejmě, máme přece dobré zkušenosti, když se nedávná ministryně Parkanová při nákupu letadel taky neřídila stanoviskem vojáků. A jak dobře to dopadlo, že?Kalousek: "Ti, kteří mají v úctě vlastní zemi a institut hlavy státu, mohou pouze povzdechnout nad neschopností 27 senátorů mít větší rozhled."
A stačilo málo, aby ministerstvo financí nezkrouhlo devizy na zahraniční cesty senátorů. Hned by měli větší rozhled. Tak to podání žaloby na Klause vlastně zavinil Kalousek.Vedení ODS je názoru, že by ODS měla komunikovat spíše pozitivní témata.
No jo, ale to by mohli diskutovat maximálně o výkonech Viktorie Plzeň.Hlasy v ODS volají po návratu ke kořenům.
Jenže kde najít takového kořena, který by ODS vytáhl z bláta.MFD píše, jak je známý lobbista Šlouf odstrčený a cítí trpkost.
A jak krásně by se v MFD do Šloufa strefovali, kdyby odstrčený nebyl. To je škody nadělané…Kalousek chce odložit platnost nového občanského zákoníku. "Doprovodné zákony budou schváleny až někdy v listopadu a bude málo času."
Na to, že byl zákoník schválen v březnu 2012 a už v dubnu 2012 vyšel knižně i s komentáři, se dá usuzovat, že ten, kdo měl doprovodné zákony připravit, poněkud zaspal. Ale Kalousek ví ze sněmovny, že práce kvapná, málo platná a tak se zákoník přece může dát zatím do šuplíku, že?Neúspěšná kandidátka prezidentských voleb Roithová si stěžuje, že "dostat se do druhého kola se ztížilo tím, že už 9 měsíců před volbami se rozběhly průzkumy…"
Chytrá Roithová. Stačilo by ohlásit kandidáty jen tak týden před volbami a požádat ovčany, aby jméno voleného dopisovali na volební lístek rukou. Průzkumy by nestíhaly a ještě by se ušetřilo na volebních nákladech.Klaus: Chtěl bych, aby si mne určitě lépe pamatovali než skupina 28 senátorů, kteří dnes hrají takové ošklivé politické hrátky.
Klaus nechápe, že se jedná jen o snahu zařadit jej do řady našich prezidentů, kteří obvykle procházeli vězením.Klaus: "Autorem amnestie jsem já. Není žádný jiný autor."
To by tak hrálo, aby omilostnění kmotři nakonec projevovali vděčnost někomu jinému.Klaus: "Klientelismus a korupce jsou permanentní jevy u nás a všude ve světě."
Amnestie přece napomáhá tomu, aby se té korupci lidé pořád nevzpěčovali a učili se s ní žít.Klaus: "Mediokracie a soudcokracie jsou nepřátelé parlamentní demokracie. To abychom měli nepřetržitě slabé vlády, to prostě nejde"
Říká se, že demokracie má tři nohy, moc zákonodárnou, výkonnou a soudní. Kromě toho byl tisk hlídacím psem demokracie. Tak mít silnou vládu s bezzubou mocí parlamentní, to by se to vládlo (vzor pro toto uspořádání nám doporučoval už nebožtík Benda).Klaus: "Spousta zákonů přichází jako lobbistické tlaky, které okupují chodby parlamentu."
Tady to máme doloženo, i ta parlamentní moc je zprofanovaná a měla by být omezena.Kubice u soudu: "Ptal jsem se pana Lessyho, co mu na panu Vaňkovi vadí. Nakonec mi řekl, že má důkazy a že mi je ukáže. To jsem odmítl."
To tak, aby mi někdo na akademickou otázku hned ukazoval fakta. 


Foto: Anonymous

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments