Pomalý rozklad hasbary v Americe

Červenec 27, 2011

 


V Jewish Daily Forward, jednom z pilířů amerických židovských médií, se něco děje. V posledních dnech se editoři Forwardu, zejména Gal Beckerman, tváří v tvář střetli s jedním z duchovních otců hasbary, náměstkem izraelského ministra zahraničí Danny Ayalonem. Asi před dvěma týdny, ve středu ve 3 hodiny odpoledne, se Ayalon zúčastnil vášnivé bitvy na Twitteru s Didi Remezem z deníku Coteret. Trochu v žertu jsem na Twitteru utrousil poznámku, že by náměstek ministra zahraničí Státu Izrael snad mohl mít něco lepšího na práci, než uprostřed dne tweetovat s levičáky. Beckerman se mé myšlenkové linie chytil a napsal článek, který se tou samou otázkou fakticky zabývá. Kritika tím však neskončila.

Včera Beckerman napsal další článek o nedávné Ayalonově hasbarické senzaci na YouTube, která zkoumala právní otázky týkající se izraelské okupace Západního břehu. Na tomto videu Ayalon se samolibou arogancí dokazuje, že Západní břeh není okupované území, ale pouze území sporné. Video je jen přesnou replikou podobného klipu na YouTube v hebrejštině, kterou vytvořil výbor osadníků YESHA na konci května. Beckmann se tedy ptá: „Neměli bychom být znepokojeni, když ministerstvo zahraničí používá té samé propagandy jako osadníci? Nebo bychom měli pouze předstírat, že jejich zájmy jsou stejné?“ Vzhledem k tomu, že izraelský ministr zahraničí je ve skutečnosti osadník, který žije v Noqdimu, a že stát je chorobně závislý na budování osad, zatímco nájemné ve velkých izraelských městech způsobuje celonárodní protesty, můžeme si s jistotou vsadit na to, že zájmy státu jsou v souladu se zájmy osadníků.

Argumenty, které byly prezentovány v Beckermanových článcích, by vzhledem k tomu, kde byly publikovány, měly stačit na položení otázky, zda se nejedná o pomalý rozklad izraelské hasbary uvnitř americké židovské komunity. Je tu však ještě jedna část tohoto příběhu.

Jeffrey Goldberg, temný vládce americké sionistické hasbary, se rozhodl také přispět svým dílem k tomuto problému. Ve včerejším The Atlantic uvedl, že „náměstek ministra zahraničí Dany Ayalon, bývalý velvyslanec ve Spojených státech, používá následující argumenty: Západní břeh náleží Izraeli teď a navždy, takže běžte všichni do prdele.“ Jsou to silná slova od jednoho z největších izraelských spojenců v americkém tisku vedle Ethana Bronnera z New York Times. Závislost Dannyho Ayalona na zbytečné klábosení na Twitteru v pracovní době slibuje, že tenhle píběh jen tak brzy nevyšumí. Několik hodin poté, co Goldberg zveřejnil svůj článek, jímž vyzval na souboj ruku, která ho krmí, byl Ayalon skutečně plně soustředěn na to, aby jej na Twitteru vyvrátil.

Co izraelské ministerstvo zahraničí očekává – jak dlouho ještě budou američtí Židé akceptovat a šířit nekorektní propagandu týkající se izraelské okupace Západního břehu a Gazy? Při neexistujícím palestinském násilí namířeném proti izraelským civilistům, jak se obraz konfliktu mění tak, že zvýrazňuje omezování lidských a občanských práv v důsledku izraelské okupace, je obrana izraelské hasbary v Americe stále obtížnější. Ayalonovy šaškárny a přijímání jasně protidemokratických zákonů nečiní tuto bitvu o nic snadnější.

Izrael bude nakonec muset pro americké Židy vytvářet lepší materiál, aby je využil a zneužil pro svoji snahu ochránit se před vší tou kritikou. Nová kampaň izraelské hasbary (viz vložené video), která používá maňásky, aby vysvětlili mylné představy o Izraelcích, nevěstí do budoucna nic dobrého.

Převzato z +972

Překlad: Stan

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments