Potřebujeme vládu, která ztrácí loajalitu svých bezpečnostních složek?

Jeden z diskutérů, který tady má už několik podobných vroubků, i tentokrát použil ve svém příspěvku u článku Lubomíra Mana Proč nebýt policistou za této vlády? hezkou rasistickou vějičku – národnostní gangy – s příklady sestavenými tak, aby si mohli vybrat čeští xenofobové všech odrůd. Už jsem se chystal inkriminovaný diskusní příspěvek smazat kvůli lehce očekávatelnému zvrhnutí se diskuse, ale pak mi bylo líto odstranit i reakci PPK.

Napadlo mě totiž, že už jsem dlouho nikde nečetl o tom, že by česká policie zlikvidovala nějaký zahraniční gang, snad s výjimkou česko-vietnamské skupiny pěstující marihuanu. Nechci spekulovat, zda je to způsobeno neexistencí takových gangů či neschopností české policie, ale spíše upozornit na to, že onen diskutér zamlčel ty nejnebezpečnější gangy provozované českými mafiány, soudci a politiky, na něž je zpravidla česká policie krátká. V okamžiku, kdy by se mohla při vyšetřování byť jen přiblížit k mafiánským bossům, se totiž začnou dít podivné věci – v tom lepším případě padají policejní ředitelé, jsou reorganizovány příslušné útvary a odvoláváni šéfové útvarů a vyšetřovacích skupin, v tom horším dochází k záhadným "sebevraždám" nepohodlných policistů. A pokud už se celá věc nějakým nedopatřením dostane k soudu, následují několikaleté průtahy elegantně ukončené prezidentskou amnestií.

Kdy konečně pochopíme, že banksterská, exekutorská, energetická, lihová, telekomunikační či vodárenská mafie nás sdírají a olupují tak nestydatě, že by nad tím i al Capone zbledl závistí? Kdy si konečně uvědomíme, že všechny kapsářské gangy v této republice neukradnou za celý rok ani zlomek toho, co jeden vymydlený, navoněný a okravatovaný "etnicky čistý" ministr české vlády? Chápu, že ruka kapsáře v naší náprsní kapse je zážitek mnohem bezprostřednější a emotivnější než další zvýšení daní, zavedení dalšího nesmyslného poplatku či rozkradení další veřejné zakázky. V prvním případě ovšem přijdeme o pár set či tisíc korun a doklady a příště si dáme pozor. V tom druhém jsme o stokoruny a tisícikoruny okrádání pravidelně každý měsíc, a to doživotně a bez jakékoliv naděje na dopadení zloděje.

Potřebujeme obě policie. Tu, která honí kapsáře a silniční piráty, ale ještě více a mnohem naléhavěji tu, která bude nekompromisně a bez svrchu nastavených omezení stíhat zločince v bílých límečcích. Těmi jsou totiž velmi často právě ti lidé, kteří v posledních letech ve své neuvěřitelné bezohlednosti, hrabivosti a hlouposti vedou tuto zemi do pekel.

Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
  Odebírat  
Upozornit na