Pouze zločinci se snaží zavraždit světové vůdce

Květen 02, 2011


Only criminals try to assassinate world leaders. 44205.jpegSaif al-Arab Kaddáfí (29 let), nejmladší syn Muammara Kaddáfího, a tři vnuci libyjského vůdce byli zabiti ze soboty 30. dubna na neděli 1. května během letecké útoku NATO, kterému sám Kaddáfí sotva unikl, oznámil mluvčí libyjské vlády.


Na dům Saifa al-Araba Kaddáfího(…), nejmladšího syna Muammara Kaddáfího, byl proveden útok mohutnou silou. Vůdce a jeho manželka byli doma s přáteli a příbuznými a jsou v bezpečí a zdraví,“ řekl vládní mluvčí Ibrahim Mussa během tiskové konference. Tento útok způsobil mučednickou smrt (…) Saifa al-Araba a tří vůdcových vnuků,“ dodal mluvčí. Plukovník Muammar Kaddáfí je podle mluvčího v pořádku. Nebyl zraněn. „Jeho manželkce se také daří dobře a nebyla zraněna, ale další lidé zraněni byli,“ řekl. Byla to operace, která byla zaměřena přímo na zavraždění vůdce této země,“ vznesl obvinění. Mluvčí doprovázel zástupce tisku do vybombardovaného domu v Tripolisu. Rozsahem destrukce se zdálo nepravděpodobné, že by tam mohl někdo přežít.


V sobotu v noci byly po bombardování letouny NATO slyšet tři výbuchy ze čtvrti Bab al-Azízíja v Tripolisu, kde se nachází komplex patřící Kaddáfímu.


Podle informací AFP v Benghází, pevnosti teroristických povstalců, financových a ozbrojených imperialistickými silami, v noci ze soboty na neděli slavili palbou zbraní do vzduchu oznámení smrti Saifa al-Araba. Jsou velmi šťastní, že Kadhafi ztratil svého syna v leteckém úderu a ‚oslavují‘ o jeho smrt,“ řekl v Benghází plukovník Ahmed Omar Bani, vojenský mluvčí prozatímní národní rady (CNT – politický orgán teroristického ozbrojeného povstání, podporovaný NATO).


Muammar Kaddáfí v sobotu zopakoval, že se nevzdá moci, zatímco NATO odmítlo jeho výzvu k jednání o ukončení konfliktu v Libyi, který trvá asi tři měsíce. V prvním veřejném vystoupení od 9. dubna Kaddáfí zopakoval, že navzdory tlaku a vojenským útokům NATO, mezinárodním finančním sankcím, zbrojnímu embargu a zmrazení jeho majetku nehodlá odstoupit. „NATO by se mělo vzdát veškeré naděje na odchod Muammara Kaddáfího. Neopustím svou zemi a budu bojovat až do smrti,“ řekl v televizním projevu, v němž rebely označil za „teroristy“ ze zahraničí.


Jsme připraveni jednat s Francií a Spojenými státy, ale bez předběžných podmínek (…). My se nevzdáme, ale žádáme vyjednávání. Můžeme řešit naše problémy bez bojů mezi Libyjci. Oni musí odvelet své flotily a letectvo,“ řekl Kaddáfí na adresu NATO.


Only criminals try to assassinate world leaders. 44206.jpeg

Přestaňte útočit na tyto ubohé civilisty!!!


Severoatlantické aliance, ozbrojená složka imperialistických mocností odmítla tuto výzvu a zopakovala ještě jednou (svou velkou lež), že je v první řadě třeba Kadhafímu zabránit v útocích proti civilistům“.„NATO bude pokračovat ve svých operacích, dokud všechny útoky a hrozby vůči civilistům nebudou zastaveny,“ řekl jeden z jeho představitelů.


Více než 400 zástupců kmenů loajálních k vládě v Tripolisu řeklo, že jsou připraveni jít do Benghazi na setkání s kmeny pod kontrolou povstalců s vyhlídkou na „smíření“.


Převzato z Pravda.ru


Překlad: Aram
0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments