Požadujme osobní záruky poslanců k vydávání majetku církvím

Hnutí za přímou demokracii

www.hzpd.cz

Plzeň, 6. září 2012 – Hnutí za přímou demokracii (HzPD) se připojilo k výzvě JUDr. Karola Hrádely „Poslanci, zaručte se svým majetkem!“ za náhradu škod, které tento zákon způsobí České republice. Zároveň hnutí vyzývá všechny občany, aby poslance, kteří budou hlasovat pro tento zákon, volali k osobní odpovědnosti a náhradě způsobených škod.

Každý dělník, manažer, podnikatel ručí za kvalitu odvedené práce vlastními penězi a způsobí-li škodu, musí ji nahradit. Naleznou v sobě poslanci České republiky tolik slušnosti, aby převzali i hmotnou odpovědnost za kvalitu své práce, stejně jako ostatní pracující občané České republiky?, uvádí mluvčí HzPD Milan Valach.

HzPD odeslalo poslancům dopis, ve kterém je upozorňují na to, že zákon je nespravedlivé a nemravné politické chytráctví, jehož cílem je uskutečnění převodu více než stomiliardového majetku tak, aby s ním mohly fakticky disponovat jen špičky církevních hierarchií a Svatý stolec (Vatikán).

Většina národa je proti zákonu a lidé požadují k restitucím referendum. Prostřednictvím naší dopisové kampaně odeslalo poslancům protest více než 29 000 občanů. Požadavky svých voličů poslanci nemohou přehlížet“, zdůrazňuje Milan Valach.

Hnutí za přímou demokracii vystupuje dlouhodobě proti zákonu o církevních restitucích, požaduje referendum k církevním restitucím a spravedlivý zákon o majetkovém vyrovnání s církvemi. Již dříve hnutí podalo trestní oznámení na vládu, uspořádalo protestní shromáždění, vypracovalo svoji právní analýzu, zaslalo poslancům a senátorům několik protestních dopisů, zorganizovalo pro občany e-mailovou kampaň.

Věříme, že zdravý rozum nakonec zvítězí, že tento nespravedlivý a nemravný zákon zmizí v propadlišti dějin a ve všelidové diskusi bude nalezeno řešení, které bude ve prospěch všech občanů tohoto státu“, dodává nakonec mluvčí Milan Valach

Za Hnutí za přímou demokracii


L. Štítkovec


Další informace:

Ladislav Štítkovec, mediální koordinátor

e-mail: plzen@hzpd.cz

tel.: 723033064

http://www.hzpd.cz

_________________________________________________________________________________

Poznámky:


Výzva JUDr. Hrádela: http://www.blisty.cz/art/64759.html


Odkaz na kampaň: http://www.hzpd.cz/vyzva-poslancum-a-senatorum


Tisková zpráva ke spuštění kampaně: http://www.hzpd.cz/hzpd-spustilo-dalsi-kampan-proti-cirkevnim-restitucim/


Argumenty proti církevním restitucím: http://www.hzpd.cz/cirkevni-restituce/


Hnutí za přímou demokracii je občanským sdružením založeným v únoru 2001. Není politickou stranou, nechce jí být a neusiluje o vstup do parlamentu. Avšak usiluje o změnu postavení občanů v politickém systému naší země tak, aby se v souladu s Ústavou ČR stali skutečnými nositeli moci ve státě.


Další odkazy k církevním restitucím:


http://www.hzpd.cz/dopis-poslancum-ve-veci-cirkevnich-restituci/


http://www.hzpd.cz/demonstrace-za-referendum-o-cirkevnich-restitucich/


http://www.hzpd.cz/skandalni-cirkevni-restituce/

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments