Před nádražím, za nádražím, nikdo nesmí stát…

Srpen 26, 2012


Foto: Jana Šefrová, hřbitov u sv. Matěje v Dejvicích, Praha

 

Před dávnými lety jsme připravili analýzu vzniku českého neofašismu na mediálně zapomenutém sídlišti Janov u Litvínova. Jenže totéž se děje v bleděmodrém dnes a denně jinde, například na mediálně dosud nezapomenutém shluku dnes již neobyvatelných domů v Ostravě. Proklikejte se tímto rozhovorem Radiožurnálu (23. 8. 2012, Čro 6 od 17:06) až k analýze vlastnické struktury a práv kolem zmíněných domů v ostravském Přednádraží.


Martin Šimáček, ředitel Vládní agentury pro sociální začleňování, je vládní zaměstnanec, takže nemůže na plnou hubu říci, jaký tunel se stal v tomto případě. Ale ten je z jeho podání zcela zřejmý. Jeden majitel prodával nemovitosti druhému a postupně se zbavoval vší odpovědnosti za stav budov. Všichni pouze hrabali peníze, protože nemohli činit jinak, viz neviditelná ruka trhu. Po neoliberálním plundrování stylem českého podnikání nakonec vzniklo ghetto, které státní, krajské a městské orgány jednoduše vymazaly z mysli. Přesně to se stalo na sídlišti Janov. A přesně to se děje v celé republice s pitnou vodou, telekomunikacemi, přenosovou soustavou, zdravotním a sociálním systémem.


Fašismus a krach demokracie možná bude nevyhnutelná odpověď voličů na krach státu, který není schopen na různých úrovních zajistit výkon elementární spravedlnosti a trestně-právní odpovědnosti za svěřený majetek.

 

Převzato z Umlaufovin

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments