Přednášky o. s. Umlaufoviny

Březen 09, 2012


Milí čtenáři,

možná to nevíte, ale naše občanské sdružení už po několik let pořádá pravidelné přednáškové víkendy nazvané Sobotníci (přehled starších témat najdete zde).

Nyní Vás všechny zveme na faru v Lechovicích v sobotu 31. března 2012, na diskusní přednášku s psychiatričkou MUDr. Janou Vránovou. Nese název "Z církve rovnou do blázince aneb Jak nás pronásledují naši falešní bohové" (Zkušenosti z praxe křesťanské psychoterapeutky). Přednášející se terapeuticky věnuje řadě věřících lidí a opakovaně se setkává – kromě kladných – také s různými nezdravými vlivy církevního prostředí na psychický vývoj jednotlivců. Více informací se dozvíte kliknutím na obrázek nebo se přímo přihlašte na tento mail: "sobotnici@gmail.com".

Další akce se bude konat na známé " Skleněnce". Zde se rozběhne cyklus diskusních večerů s názvem Nevyšlapanou cestou, který se uskuteční ve čtvrtek 15.3. od 18:30 v Místogalerii na Skleněné louce v Brně.  


Hostem tohoto večera bude Daniel Pastirčák, který bude mluvit na téma "Náboženství jako únik před Bohem". Daniel Pastirčák je slovenský básník, prozaik, esejista, výtvarník a kazatel Církve bratské v Bratislavě. Autor několika knih, filmových scénářů i divadelních her. V určité době přesvědčený ateista, dnes člověk, ve kterém se snoubí hloubka mystiky s nadšením pro každodenní život a kreativitu. Myslitel, který umí srozumitelnými a metaforickými slovy zasadit současný svět i člověka v něm do kontextu křesťanské teologie. Součástí večera bude také koncert kapely Sajtban, nedávno vzniklého brněnského dua. Dvě akustické kytary, činel, houslový smyčec a náhodné hlasy. Minimalismus, ambient, improvizace. Večer bude pokračovat časově neomezenou volnou diskusí za přítomnosti přednášejícího. Vstupné dobrovolné. Pokud víte o někom, koho by to mohlo zajímat, budu rád, když jej pozvete taky.


V případě dotazů nebo komentářů pište na mail: "nevyslapanou.cestou@gmail.com".

 

Převzato z Umlaufovin

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments