ProAlt: Tisíc odvážných v mediálním prázdnu
http://paranoidnioko.cz/wp-content/gallery/5-brezen/thumbs/thumbs_image139.jpgKdyž to neudělá nikdo jiný, musím já. Je mi líto, že se nenašel nikdo ochotný podrobně a pravdivě reportovat pro OM o demonstraci proti vládním reformám z 5. března 2011. Lhostejnost občanů je až neuvěřitelná, a nasazení dobrovolných aktivistů z iniciativy ProAlt, ale i jiných sdružení podílejících se na organizaci demonstrace, je obdivuhodné. Médii velmi sporadicky a zkresleně zmiňovaná demonstrace je bagatelizována jako bezvýznamná rebelie hrstky věčně nespokojených neschopných levicových kverulantů, nostalgicky vzpomínajících na zlaté bolševické časy. Omyl. Sešlost byla velmi pestrá, od důchodců přes anarchisty, studenty, intelektuály, až kupodivu i po nacionalisty. Jedno však měli všichni společné, vládní „reformy“ jsou pro ně sprosté slovo a současná vláda neakceptovatelná.

Profesionální novináři zpravodajství z demonstrace odflákli povrchními stručnými klišé a televizní reportáže bez souvislostí v pěti sekundové stopáži bez dalšího komentáře zely obsahovou  prázdnotou.

Stejně tak není pravdivý titulek „Socialisté demonstrovali v Praze proti vládním reformám“, protože představitelé ČSSD nejen že nenašli odvahu vylézt na pódium pozdravit přítomné, případně pronést něco peprného na adresu vlády, které prý oponují, ale se skromností jim vlastní ani nevyčnívali z davu a záhy se někam zdekovali. Jejich přítomnost byla formální a bezvýznamná. Čím tedy sociální demokraté demonstraci údajně podpořili, je záhada.

Tato demonstrace nebyla zásadním milníkem změny názorů občanů na vládní politiku, ale byla první vlaštovkou v tom smyslu, že i když je celý národ v hluboké katatonii, našlo se alespoň tisíc odvážných, kteří odmítají po sobě nechat nadále šlapat a dali to veřejně najevo.

Fotoreportáž z demonstrace si můžete prohlédnout zde

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments