Proč biskupové mlčí k vytunelovaným farám?

Kresba: Marie PlotěnáMožná jste slyšeli o vytunelování fary v Trmicích u Ústí nad Labem, kde můj kolega nepozorností šel do dluhu 30 miliónů a nyní zvláštním řízením osudu a diecéze přijde možná o celý majetek farnosti i s kostelem zvící 80 miliónů. Jeho vyjádření k celému tunelu najdete zde. Podrobnosti jsem zjistil včera.

Předevčírem jsem byl svědkem případu, v němž z dluhu 10 tisíc vyrostla po porodu, neúmyslném neplacení, legální lichvě a následném vymahačství výsledná pohledávka na 40 tisíc. Zruinovala jednu chudou rodinu, včetně zničených vztahů s rodiči.

Jediná pozitivní správa je, že alespoň Komerční banka se chce částečně odstřihnout od evidentních českých zlodějů a mafiánů, kteří u ní mají konta. Potěšilo mne, že v kauze Vondra postupovali nad rámec svých povinností při odhalovaní finančních machinací spojených s půlmiliardovou kauzou firmy Promopro.

Fascinují mne nikoliv nesčetné zlodějny politiků, ale fakt, že k nim mlčí biskupové. A přitom se jich osobně týkají. Vždyť jim tunelují farnosti. Lichváři ničí normální lidi, kteří si myslí, že by jim měl někdo pomoci. Hierarchie v biskupských palácích to doopravdy udělat nechce, a už ani nemůže. Hodnostáři se cíleně paktují s nemorální vládou zlodějů, která systematicky ničí občany a samotné základy právního státu: "Vy jste však ponížili chudého. Cožpak vás bohatí neutiskují? Nevláčejí vás před soudy?" (Jak 2,6)

Převzato z Umlaufovin

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments