Proroctví červeného klobouku: Čeká nás krystalizace evangelizovaného virtualizačního byznysu

Leden 29, 2012

Kresba: Monika Vávrová

Zástupce linuxové firmy Red Hat, kterýžto červený klobouk prý míří přímo do oblak, anžto do cloudu, pronesl podle nejmenovaného serveru tuto futuristickou větu: "Virtualizační byznys už prošel potřebnou evangelizací a nyní je čas na jeho krystalizaci." Nikdo dodnes nevěděl, k čemu je ta Bible dobrá, dokud ji neotevřel ajťák všemi tržními mechanismy mazaný. Nejhorší ovšem je, že pronesl tak zvané "proroctví po dané události", neboli česky vaticinio ex eventu.

Například jdete protestovat na Šumavu a z pokoutních novin evangelizujících podle ČTK se dozvíte, že jste jednali nezákonně, protože to prý řekl krajský soud, a to definitivně. Ale vlastní článek vyvrací nadpis, protože kopíruje ČTK a vcelku přesně probírá smysl daného rozhodnutí krajského soudu. Ten se vůbec nezabýval akcí ochranářů, ale v rámci odvolání přezkoumával již dávno zmatečné rozhodnutí soudu nižší instance. To si můžete zkontrolovat ze zprávy Hnutí Duha, která přesně cituje a rozebírá výrok daného soudu. Ale kdo čte nějaké praštěné ekology, že ano.

Minulý bloček se zabýval tzv. nastolováním agendy, kdy se zpráva manipuluje tím, že ji zasadíte do jiného kontextu. A virtualizační byznyz českých médií už prošel potřebnou evangelizací. Realita v lidech začala krystalizovat podle mediálních ajťáků, kteří poslušně nastavují novinářskou panímandu podle přání mocných. Včera v autobuse pán vysvětloval, že na toaletách v supermarketu už chybí i záchodový papír, protože ho zbídačelí lidé vezmou hned, jak se tam objeví. Stav veřejných záchodů podává další nezvratný a přitom reálný důkaz o tom, jak úspěšně u nás proběhla ona nedočkavě očekávaná krystalizace evangelizace dané virtualizace.

 

Převzato z Umlaufovin

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments