Protektorát Athény a Kréta

http://images3.wikia.nocookie.net/__cb20070912213905/necyklopedie/images/thumb/a/ae/%C5%98eck%C3%A1_vlajka.jpg/110px-%C5%98eck%C3%A1_vlajka.jpgTak podobně by mohl znít už záhy název Hellénské republiky, nejnověji řízené Evropskou centrální bankou, MMF a jejich bankovními sestrami.

Řecko, hrdý stát hrdých lidí a vždykorupčních politiků (státník buduje, politik krade) už brzy změní svého majitele. Nařízené bruselské hospodářské "devitalizování" země  totiž naprosto kopíruje českou cestu privatizace, při níž spravedlnost (ano ta, která dnes trestá drobné dlužníky "privatizovaných" molochů) měla zhasnuto, aby na lupiče nebylo vidět. Náruč Morpheova a sladké snění s podepsanou kupónovkou ovšem nebude dopřána Řekům. Prodány budou vodárny, čističky, silnice, letiště, nemocnice, přístavy, půda i s budoucími výnosy úrody, telekomunikace, energetika. Vše.

Řekové se stanou "klienty" (rozuměj otroky) nových majitelů, a se sníženými příjmy (budou-li nějaké) si řádně připlatí za služby nezbytné k životu, přežívání. Připlatí si spekulantský příspěvek. Nikoli kvalitu. V systému protektorátů má Německo, Francie i Británie praxi z černé Afriky, a tak nemusíme pochybovat o tom, že Merkelová oprašuje staré bismarckovské projekty, zatímco Paříž si připomíná onu slavnou protektorátní smlouvu s Tuniským bejem, podle níž byl ostatně řízen i Protektorat Böhmen und Mähren. Lhostejno, zda von Neurath nebo van Rompuy, hlavně když je šlechtic u kormidla!

Řekové a Řekyně se  dnes stali občany druhé, třetí třídy. Stali se Židy Balkánu. Řekové i Židé se ostatně, jak by nám ze záhrobí šeptali Věrozvěstové, alespoň v řecké Makedonii dokonale prolínají. To, co vypadá jako "bezbolestná česká cesta", alespoň z adresy Praha-Hrad, je ale skutečným "řeckým Mnichovem". Znamená dosazení cizích mocipánů, treuhänderů a arizátorů na řecký majetek, a přivodí nejen faktickou, ale i právní ztrátu suverenity.

Úterní turecký Zaman´s Today přinesl  rozhovor s panem Fikretem Inanim, předsedou představenstva FiYAPI, a. s., která  si hodlá pořídit ostrovy Lichnari, Kaltsounisi, Mikri Amorgos, Kardiotissa, Nausika a Vouvalo. Řecký postoj k projektu "tureckého půdního buy-outu" byl zatím vždy negativní, a ani medové řeči o anatolsko-attickém mostu národů na tom nic nezměnily. Projekty "rezidenčních vil" pro turisty jsou jen šalbou. Turci jednoduše vyvěsí svou vlajku a budou nárokovat šestimílové pobřežní pásmo, a přirozeně, volný vstup pro osoby, jedoucí z Turecka. Kyperského Denktaše a jeho neuznaný (pardon, Čečenci uznaný) státní projekt se tak má uskutečnit na okraji Shengenu, a hrozivé na tomto plánu je, že "kuloárně" byl, v úvodu jmenovanými bankami, schválen. Nejsou to zastánci státního práva, ale nadstátního kapitálu.

Inan ostatně už řekl, že "realitky" nehrají roli, sám jedná s korporacemi bank, a svého dosáhne, i kdyby to bylo nutné přes "athénskou dceru". (FiYAPI  je stavební firma). Že už dnes je jisté, že někdo v Athénách "za balík" kývne, není potřeba připomínat. A tak jediné, co může dnešní virtuální vojenský posel-běžec před "branami" aténské Syntagmy zvolat, je "bojujme … abychom zvítězili".

Zemře virtuální Feidipides, a  prohrají spolu s ním život i obyčejní Řekové?

Foto a stručný popis protektorátu zde

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments