Proti protikorupční balíček: Geneze

Žádnou dohodu jsme neuzavřeli, nikdo u mě nikdy nebyl. Pana Nečase vidím prvně, Radka Johna znám pouze z jeho pořadu Bakaláři na OK3. Během hlasování o důvěře vládě jsem na zahrádce okopával rajčata, což vám dosvědčí můj soused, kterému patří,“ tvrdil prezident s vážnou tváří novinářům po pondělním obědě a ukázal tak svou politickou sílu. Premiér Nečas, stojící nejprve bezradně opodál, se nakonec ale také chopil příležitosti a rázně zakuňkal: „Ano, pan prezident má pravdu.“ Po chvilce naléhání novinářů smířlivě dodal: „Dohodu jste si vymysleli vy od novin, a její obsah taky není přesný. Nic jsme Radkovi o protikorupčním balíčku neslíbili.“ Novináři poté začali vzadu metat los o to, kdo mu přehraje záznam z předminulého týdne. Vyhrál to Ladislav Jakl převlečený za Janka Kroupu, takže odhalení v přímém přenosu se nekonalo.

Ale své prohlášení měly i manželky obou státníků. Paní Nečasovou zaujal recept na jelení kýtu z králičího nuceného výseku a ptala se paní Lívie na omáčku. „Tak hlavně jsou v ní houbičky,“ mrkla první dáma na novináře, kteří pochopili. Na otázku Janka Kroupy, převlečeného za Ladislava Jakla, co má pan prezident nejraději, odpověděla i paní Kalusová rázně: „On je skromný, nejraději by každý den jedl oběd z plastikového tácku, který se roznáší v letadle. Tak to jsem mu už zatrhla.


FÁZE B: 4. ledna – velké ALE
Premiér Nečas se pustil do připravovaného balíčku protikorupčních opatření. „Tento návrh bereme jako hezkou aktivitu od Věcí veřejných, ale teď je potřeba, aby se na něho podívali i naši odborníci pohledem ODS a ti neskrývají zděšení. Už podle prvních připomínek naší přední kapacity na korupci, jde o véčkařský zvratek.“ Po několika dobře mířených otázkách Nečas připustil, že odborníka v tomto oboru zastává ve straně Ivan Langer: „Ano, je to on. Znáte někoho lepšího?“ Změnu balíčku podpořil i ministr spravedlnosti Pospíšil. „To, že něco chceme přepracovat, nutně neznamená, že to chceme zmrzačit,“ tvrdil na kameru, zatímco na stole z návrhu VV vytvářel zajímavé origami ve tvaru vozíčkáře.


FÁZE C: 4. ledna – lopatka špíny
Přiznám se, že se bojím faktického vlivu bezpečnostní firmy ABL na vládu. Nerad bych, aby nás ochranka šacovala při odchodu z vlády, jestli jsme třeba neukradli nedopitou matonku,“ pustil se do Věcí veřejných ministr obrany Vondra s basou minerálek u pravé nohy. U levé nohy pak stála zánovní kancelářská židle, která se mu jakoby náhodou zachytila za svetr i se spící sekretářkou.


FÁZE D: 5. ledna – malé ano
Novináři, natěšení na bouřlivé jednání vlády o protikorupčním balíčku, zažili zklamání. Místo očekávaného souboje Johna a Nečase v plavkách, přišli oba dva ve vzájemném objetí a se slzami v očích sdělili národu, že protikorupční balíček byl schválen. „Je tam pár sporných bodů, na které se musí ještě podívat Kalousek, aby ho náhodou nedostaly do vězení, ale jinak je to sakumprásk odsouhlaseno. Dobrá práce,“ pochválil se Nečas. Na otázku, kdy začnou zákony platit, odpověděl stejně nadšeně: „Co nejdřív to půjde. Koncem roku 2012.“ Datum potvrdil i specialista na korupci Ivan Langer: „Ten termín je odvozený od mayského kalendáře. Pokud nastane konec světa, jsme opravdu ochotni zrealizovat tento protikorupční balíček.

 

Převzato ze Strach.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments