Putnova dryáčnická tvář

Ve věci nechuti prezidenta republiky jmenovat M.C. Putnu univerzitním profesorem jsem si až do dnešního rána uchovával neutrální postoj. Vycházel z faktu, že


a/ neznám Putnovo vědecké dílo

b/ neznám prezidentovy výhrady k tomuto jmenování.


Ale stalo se, že při hledání odpovědi aspoň na jeden z těchto sporných bodů jsem narazil na video (určené zřejmě na nejmasovější internetní spotřebu), na kterém se, nasoukaný do kožichu a ruské ušanky stylizuje Putna do role V. Putina, radícího českému voličstvu zpotvořenou ruštinou a tomu též odpovídajícím sarkastickým způsobem, aby volilo Miloše Zemana, čímžto – jak Putna naznačuje – vejdeme z žírné Evropy do široširých a pustých krajin zaostalého a barbarského Ruska.


A měl jsem v tu chvíli – aniž bych se musel prolouskávat Putnovými knihami, které jejich autor donesl co nejčerstvěji do televizního studia – jasno. Protože tak něco uboze dryáčnického, zcela zřejmě zaměřeného hlavně na mladé lidi, neznalé historie, neznalé faktu, že i tenhle kožich a tahle ruská ušanka, naražená na Putnovu hlavu, sehrála svou roli při historické bitvě Ruska s německým wehrmachtem, že nebýt možná i té ušanky, nebyl by a neexistoval by co nejpravděpodobněji ani sám M. C. Putna, protože jeho čeští dědové a babičky by v rámci Hitlerova plánu po Hitlerově vítězné válce zmizeli buď v rozřířené Osvětimi, nebo v dalekých končinách u Severního ledového moře, kde by se už děti nerodily.


Buď tohle všechno Putna ví – a přesto svoji nedůstojnou hereckou roli směrem k naší mládeži hraje – v kterémžto případě vydává vysvědčení o svém svědomí a charakteru, anebo to neví, čímž vydává svědectví o svém nedovzdělání. V obou případech pak sám sebou podporuje prezidentův názor na jeho nejmenování univerzitním profesorem.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments