ROHatý Jidáš

Odbory za podpory nezávislých iniciativ svolaly v sobotu na Václavské náměstí demonstraci proti šíleným asociálním vládním reformám. Navzdory všeobecné apatii ve společnosti lidé ze všech koutů republiky zaplnili Václavské náměstí v počtu možná převyšujícím listopad 1989. Odborářští bossové pronášeli plamenné projevy, jak s vládou zatočí, a zejména předseda ČMKOS Zavadil burcoval přítomné expresionismy a výhrůžkami vládě, a vládu nazval slizkou a odpornou. Dokonce i slova o generální stávce padla. Na první pohled, radikální a odhodlaný odborářský vůdce tělem i duší, kterému lidé věří.


O to podivnější je, že novináři z TV Nova vychytali a vyfotili Zavadila, jak po protivládní demonstraci, na které dštil síru a oheň, dřepí se svým úhlavním soupeřem „slizkým a odporným“ Kalouskem v hospodě na zahrádce, a v družném rozhovoru pěkně pochlastávají orosené pivo. O čempak asi tito dva staří kámoši tak neformálně diskutují? Jak mu při tom vyřvávání na Václaváku vyschlo v krku? Milí odboráři z ČMKOS, dobře si prohlédněte nalinkovaný záznam a řekněte, zda jste na svého předsedu hrdí a stále ještě mu věříte.


Naštěstí nejsem odborář. Ale pokud bych odborářem byl, ještě dnes bych šel demonstrovat. Třeba sám. Ne na Václavák proti vládě, ale na náměstí Winstona Churchilla proti odborářským Jidášům, kteří odborářům sice na náměstí podkuřují, ale s panstvem lezou do hospody (nebo i do postele?). A taky bych jim asi v té kachlíkárně vymlátil pár oken, protože s panstvem se odborářští bossové pelešit nesmějí.
Stanův komentář: Jen pro pořádek – Otázky Václava Moravce, čas 44:00

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments