Rebelové z Olympu

Na Olympu se pořádá symposium bohů. Olympští bohové vítají nováčky a usazují je podle významu. Bůh Zeus, vládce hromů a blesků usazuje boha Trh v dobře padnoucím obleku na čestné místo vedle boha Banky, oblečeného do blikající róby z množících se nul. Bohyně Diana, za sebou vede šintoistické bůžky jako Sněhurka trpaslíky. Buddha zasedá na lavici vedle Ježíše. Kdo se zatím nedostavil, je neviditelný bůh Izraelitů. Je možné, že se rozhodl účastnit se inkognito.

Po slavnostním zahájení dostávají slovo nováčci, bůh Banka společně s bohem Trhem: „Vážení kolegové a kolegyně, stejně jako vy staří Olympští bohové, i my, bohové 21. století máme trápení s lidmi. Pozemšťané stále nerozumějí našemu božskému světu, odporují naší osvícené vládě, odmítají námi seslané nebeské instrumenty.“ Projev pokračuje dál, je dlouhý, plný čísel a statistik, je přijat potleskem. Bohové Trh a Banka jsou nakonec slavnostně přijati na božský Pantheon.


Uprostřed ceremonií někdo zabuší na bránu Olympu. Vrátný jej vítá: „To jsi ty bože Demokratoši, zůstaň venku, nebudeme poslouchat tvoje nářky.“ Buddha s Ježíšem se hlásí o slovo a žádají, aby bylo Demokratošovi dovoleno promluvit. Nastává hádka, po uklidnění v sále se sám Nejvyšší zachmuří a prohlásí: „Rebely, bohy Buddhu, Demokratoše a Ježíše navrhuji vyloučit z našeho shromáždění. Paktují se s pozemšťany, stěžují si na naši špatnou morálku a tvrdí, že lidem kazíme děti. Budeme hlasovat.“ Všichni přítomní zvednou ruku pro vyloučení, jediný bůh Měsíce přátelství se zdržuje hlasování. Bůh Čest Práce v montérkách a ošoupaném saku si otírá orosené čelo a nenápadně se vytrácí ke švédským stolům.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments