Řecké policejní odbory se chystají zatknout představitele „Trojky“


Největší řecké policejní odbory pohrozily vystavením zatykače na představitele zemí EU, MMF a ECB za to, že požadují velmi nepopulární úsporná opatření.


V dopise, který v pátek obdržela tisková agentura Reuters, obvinila Federace řecké policie tyto představitele za „vydírání, skrytou likvidaci či narušování demokracie a státní suverenity“ a řekla, že jedním z cílů tohoto zatykače by mohl vrcholný představitel MMF pro Řecko Poul Thomsen. „Protože pokračujete v této destruktivní politice, varujeme vás, že už nás nemůžete nadále nutit, abychom bojovali proti svým bratřím. Odmítáme stát proti našim rodičům, bratrům, dětem či kterýmkoli občanům, kteří protestují a požadují změnu této politiku,“ uvedly v dopise odbory, které zastupují více než dvě třetiny řeckých policistů.


Policisté tvrdí, že 25 tisíc z nich obdrželo mzdu sníženou o 500 euro, a že někteří dokonce kvůli retroaktivně sníženým mzdám měli na výplatních páskách nulu. Projevili i jistý smysl pro humor, když nabídli odměnu 1,- euro těm, kteří jim pomohou dopadnout členy „Trojky“ (EU, MMF a ECB).


Od pátku tisíce lidí protestují v Athénách proti nejnovětším úsporným opatřením, které zahrnují propuštění dalších 15 tisíc státních zaměstnanců a snížení minimální mzdy o více než o pětinu. Demonstrace provázejí násilnosti a střety s policií. Demonstranti ve snaze prorazit policejní zátarasy před řeckým parlamentem házejí na policisty dlažební kostky a Molotovovy koktejly, policie odpovídá slzným plynem a výbuškami.


Zdroje:

http://www.keeptalkinggreece.com/2012/02/10/greek-police-federation-warns-the-troika-of-warrants/

http://www.montrealgazette.com/news/Greek+police+union+wants+arrest+officials/6132553/story.html

http://rt.com/on-air/greece-strikes-new-cuts/

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments