Regulační poplatky a poslanec Šťastný

Zrušení regulačních poplatků pro děti v nemocnicích má být cukrátkem, jímž si chce TOP 09 naklonit budoucí voliče. Ač jde o krok svým obsahem logický a také devastující rodinné rozpočty, tato politická strana se příliš netají především volebním dopadem tohoto opatření. Je příznačné, že rodinné rozpočty ji příliš nezajímají, což ostatně prokázala již mnohokrát.


ODS se pochopitelně ozývá, především proto, že jí to nenapadlo jako první. Podle šéfa zdravotního výboru Borise Šťastného (ODS) jde v případě rušení poplatku o čirý předvolební populismus. „Jsou to populistické výstřely ze tmy, je strašně laciné říct, že zrušíme poplatky, protože je před volbami,“ řekl Právu. Připouští, že systém zdravotnických poplatků není dokonalý, ale podle něj je třeba nejdřív udělat jejich analýzu a teprve poté rozhodnout o řešení.


Když byly regulační poplatky za ministra Julínka zavedeny, obratem bylo zřejmé, že pro klienty ústavů sociální péče vyčerpávají, případně zcela likvidují jejich skromné kapesné. Pan poslanec Šťastný tehdy navrhl, aby poplatky zůstaly zachovány alespoň rok. Bude prý dost času na posouzení jejich dopadu, ač ten byl zjevný na první pohled. Od té doby uplynula řada let a pan poslanec stále nemá analýzu hotovou. Nebylo by na místě zvolit jiného šéfa zdravotního výboru, který by byl schopen reagovat o něco pružnějí, případně myslet vůbec ?


0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments