Reorganizovala ABL internet?

Před pár dny jsem si louskal svobodně velmi zajímavé čtivo, jakým byl zpravodaj společnosti ABL. Šlo o číslo z loňského ledna a nacházelo se zde. Dnes, když jsem se na něj chtěl podívat znova, tak jsem zjistil, že není veřejně přístupný. Tak si říkám, jestli zmizení není způsobeno tím, že právě tam byla Davidem Rathem v srpnu citovaná pasáž: "…s politikou přichází do styku každý z nás. Já tím více, že se snažím získat i státní zakázky. Abychom zajistili stabilitu naší společnosti a tím jistotu pro vás, naše zaměstnance."

Ta pasáž je důležitá hlavně tím, že ukazuje, že iDnes nepřišel s něčím novým, snahu ABL napojit se na politiku potvrzoval ještě loni sám Vítek Bárta. A politici ODS a TOP09, kteří předvádějí, jak jsou tím šokování, jen ukazují, že buď byli hloupí, slepí a hluší, anebo jim jsou ve skutečnosti vazby ABL ukradené, a nyní to jen používají jako kladivo na partnera a divadélko pro naivní.

Z projevu médii nenáviděného pana Ratha ještě stojí za to vypíchnout tuto pasáž: "Jak, dámy a pánové, po nás můžete chtít důvěru, když vy si nevěříte jeden mezi druhým? Vy dokonce, zdá se, o sobě máte příšerné mínění. Možná teď to vládnutí a ta moc vás stmelila, ale ve skutečnosti se vy vlastně mezi sebou extrémně nemáte rádi, vůbec si nedůvěřujete. Předstupujete před nás a říkáte: vy nám věřte, my si sami nevěříme, my se sami nesnášíme. To je zvláštní protimluv. Budiž. Je to zase docela novinka v České republice i ve světové politice poměrně nevšední. Ale Česká republika může být průkopníkem."

Dnes snad ani ten nejhloupější člověk k tomu nepotřebuje žádný další komentář či vysvětlivku.

Převzato z Modré Šance

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments