Ročenka 2011 – květen, červen

Leden 09, 2011

Helena Vondráčková 1.května
Začaly ústní zkoušky státních maturit. Stalo se tak po mnoha odkladech, kdy už v padesátých letech plánoval Klement Gottwald celostátní maturity centrálně řízené ze Sovětského svazu pomocí balónů plněných světlými zítřky. S tímto nápadem ještě počítala i Petra Buzková, zatímco Dana Kuchtová už chtěla do maturit zapojit moderní potrubní poštu. Poté, co bylo za miliardy vybudováno celostátní potrubní vedení na všechny školy, přišla celá investice vniveč, když u Humpolce někdo iniciativně napojil toto potrubí do vodovodního řadu a u zkušebních maturit vypuknul chaos. Současný ministr Dobeš proto přišel s nápadem použít výpočetní techniku. Další miliardy se daly do pohybu.


2. května
Prezident USA Barack Obama oznámil, že speciální jednotky zabily nejhledanějšího muže světa Usámu bin Ládina. Obama popsal celý zásah následovně: „Tým Alfa vnikl od severu do jeho domu, kde ho pomocí hlasité termovize objevil v jednom z pokojů. Po varování ‚ruce vzhůru‘ zahájili vojáci okamžitě palbu. Mezitím dorazil z jihu tým Beta a po varování ‚odhoďte zbraň‘, začal házet granáty. Do čtvrt hodiny byl hledaný terorista brutálně zmasakrován. Členové jednotky mu společnou motlitbou vzdali tichou úctu a dle svého hluboce vrozeného humanismu se shodli na tom, že ho musí okamžitě pohřbít, jak si to žádá jeho víra. Ne, nebyl čas ani pitvu, ani na odběr DNA, musíte nám věřit.“ Na doplňující otázku, zda opravdu nemají žádnou DNA, odpověděl Obama, že se jim podařilo odebrat DNA pouze jednoho z vojáků týmu Beta. Na konspirační teorie tak žádný prostor opravdu nezbývá.


6. května
Zděšenému Radkovi Johnovi došlo, že jeho nová funkce vicemaňáska pro boj s korupcí je pouhá trafika a podal proto okamžitě demisi. Jeho vyjádření přehrál na tiskové konferenci kolega Babák ze svého diktafonu, který se stal povinnou výbavou všech véčkařů: „Ty vole, Babáku, to je normální trafika. Já tam vešel, tam na stole štosy novin, časopisů, samé ohníčky, ábíčka, cigarety a fronta obyčejných lidí až ke schodům. Za dopoledne jsem prodal tak půlku, ale obrat nic moc. Tohle vědět, tak zůstanu na vnitru, Babáku, tam se mi po kanclu nikdo necoural.


16. května
Policisté provedli razii na pražském magistrátu kvůli podezření z korupce. Zkušební komisaři tam prodávali řidičské průkazy bez řádných zkoušek. Na celou věc se přišlo díky malému Tadeáškovi, který dostal od svého tatínka ke svým třetím narozeninám řidičský průkaz na traktor, autobus a ponorku, kterou mu tatík s pomocí ministerstva obrany pořídil také. Ten den bylo zatčeno 19 komisařů z celkových dvaceti, chybějící dvacátý komisař byl zatčen až na druhý den při přebírání úplatku za papíry k pendolínu.


24. května
V Německu zabíjel okurkový virus, který z okurek rozhodně nepocházel. Dle přeplněných regálů se zeleninou v obchodech se dalo usuzovat, která rostlina ten den zrovna upadla do podezření z kontaminace. Postupně to byly okurky, rajčata, hlávkový salát, lišejník, baobab, mluvící kukuřice, semena kytky stárnutí z Létajícího Čestmíra až vědci nakonec označili za hlavního pachatele semena egyptské pískavice, jejíž nevelká produkce nemohla ohrozit zásoby evropských supermarketů.


26. května
Na palubě raketoplánu objevili astronauti ve větrací šachtě nezvaného černého pasažéra – krtečka. Po několika pokusech se jim ho podařilo zahnat do přetlakové komory a slavnostně ho katapultovat do vesmíru. Tím problémy ovšem neskončily, na palubě se vyrojily další bytosti – Jája a Pája skákali ze vzduchotěsného průlezu do kalhot, maxipes Fík pojídal astronautům zásoby jídla a když se v řídící kabině objevili Pat a Mat s příklepovou vrtačkou a sadou tapet, ruply astronautům nervy a celou misi raději ukončili. NASA pak vydala oficiální prohlášení, ve kterém zakázala členům posádek brát na palubu jakékoliv postavičky z československých animovaných večerníčků.


1. června
Zahraničním turistům byla konečně zpřístupněna oblíbená Zlatá ulička, která prošla náročnou celkovou rekonstrukcí. S tuzemskými turisty se vzhledem k zavedení nemalého vstupného nepočítá.


7. června
Aleš Hušák končí v čele Sazky. Členům představenstva se zuřícího předsedu podařilo odchytit na chodbě do sítě a předat mu tak rozhodnutí o odvolání. Hušák vzal nakonec toto rozhodnutí na vědomí a se slibem, že dostane několikamiliónové odstupné, odešel se vztyčenou hlavou hlavním vchodem. Na cestu si přibral ještě pod paži několik obrázků z chodby pro svou vnučku.


9. června
Opoziční politici zveřejnili výši platu Petra Fejka, který byl zaměstnán u Českých drah v obskurní funkci ombudsman ČD. Zatímco dráhy obhajovaly jeho čtvrtmiliónový plat tím, že jako jediný manažer se musí setkávat s obyčejnými lidmi a umývat si potom ruce, politici kontrovali tím, že oni se s lidmi také musí dost často setkávat – každé čtyři roky na mítincích, a takový plat teda nemají. Petr Fejk nakonec dostal potupnou výpověď a potupné odstupné devíti potupných platů v celkové výši přes potupných dva milióny korun.


14. června
Helena Vondráčková prohrála soud o 14 miliónů, ve kterém žalovala stát, který podle ní nedokázal ochránit své kulturní dědictví a nechal zpěvačku vláčet bulvárním bahnem. Soudce dal umělkyni za pravdu s tím vláčením, nicméně nesouhlasil s podstatou sporu, že se stát nestará o své památky. „Máme tady plno jiných pamětihodností, které ve vašem věku vypadají podstatně hůř a některé se z husitských válek nevzpamatovaly dodnes,“ argumentoval soudce, čímž si na místě vysloužil další žalobu.


16. června
Podle slov odborářů vypukla největší stávka od dob Velké říjnové socialistické revoluce. Podle slov většiny kolemjdoucích si toho nikdo nevšiml. Podle odboráře Zavadila by si většina lidi nevšimla ani Lenina, kdyby s Aurorou zakotvil na Kampě a dělem tam postřílel všechny místní trockisty a nečasisty.


29. června

Kabinet premiéra Petra Nečase schválil zavedení druhého pilíře důchodového systému. Ten počítá s účty u soukromých fondů s majetkovým podílem členů vládních stran, s možností vyvedení tří procent ze sociálního pojištění na tyto účty a následného vyvedení 90 procent na účty na Kajmanských ostrovech. „Je to revoluční reforma, jejíž trvání odhaduji na dva až tři tisíce let,“ kuňkal Drábek. Opozice vidí dobu trvání v řádech nanosekund po příštích volbách.

 

Převzato ze Strach.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments