Ron Paul vyhrává a chce zdanit velké banky

http://www.freewebs.com/write-on-book-club/CARTOON-Ron-Paul-Quixote.jpg

 

Ron Paul vyhrává

Ken Walsh


Listopad 07, 2011

Ron Paul dále vyhrává v předběžných voličských průzkumech, ačkoliv jeho názory na některé hlavní problémy (jako třeba na využívání americké armády) nejsou v souladu s názory mnoha republikánských voličů. Tento nesoulad pravděpodobně omezí jeho podporu na nominačních konferencích a v primárkách, které započnou 3. ledna v Iowě.

V sobotu Paul opět ukázal, že může vyvolat obrat v průzkumných volbách, když získal v Illinois 52 %. A to už vyhrál v říjnu v Ohiu a v září v Kalifornii a vedl si podobně i v dalších předvolbách v uplynulých měsících.

[viz sbírku politických karikatur o vyhlídkách republikánů ve volbách 2012]

Paulovi podporovatelé říkají, že je s ním nespravedlivě zacházeno ve významných mediích, které se jeho výsledkům nevěnují. Ale většina reportérů považuje předběžné volby za příliš umělé záležitosti, které mohou ovládnout relativně malé skupiny podporovatelů, Paulových příznivců.

Kritici si rovněž všímají, že Paul – republikánský politik z Texasu – se již dříve o funkci presidenta ucházel jako libertarián, ale získal ve volbách jen minimální podporu. A ve většině anket o preferencích republikánů ve volbách dostává jen maximálně 10% hlasů.

Velkým problémem pro Paula u běžných republikánských příznivců je jeho filosofie "ruce pryč", zvláště v otázkách národní bezpečnosti, Lze ocenit to, že se neotáčí jako korouhvička v politických větrech, ale takový přístup mu podporu – kromě u zarytých libertariánů – nezvýší.

To bylo jasné v rozhovoru s Chrisem Wallacem v nedělních televizních Fox News. Když Wallace poznamenal, že většina konzervativců považuje Paulovy názory na zahraniční politiku za "příliš vybočující" a "izolacionistické", odpověděl republikánský kandidát: " Izolacionismus je, že zavádíte cla a protekcionismus a nechcete obchodovat a nechcete cestovat. Můj názor je opačný. Můj názor je velmi otevřený. Ale nechci mít naše jednotky po celém světě, protože si myslím, že to poškozuje naši obranu. To, že máme mnoho jednotek v zahraničí, vede naši zemi k ekonomickému krachu, navíc války, ve kterých bojujeme, jsou nevyhlášené a z mého hlediska neústavní a ilegální."

[Viz fotografie amerických jednotek v Afganistanu]

Paul rovněž zopakoval svoji opozici proti použití bezpilotních letadel k zabíjení teroristických vůdců, což je technika, která se zdá být populární z republikánů i jiných Američanů, protože je efektivní a minimalizuje americké ztráty. "myslím, že to věci zhoršuje", říká, "protože máte jednoho zlého muže a jdete po něm s tím, že víte, že je to on, ten vůdce Al Kajdy, tak ho zabijme. Občas minete, někdy vznikají ty nešťastné "kolaterální ztráty".A kdykoliv k tomu dojde, děláme si další nepřátele. Například, shodíme z bezpilotních letadel pár bomb v Pákistánu a ohlásíme, že jsme zabili tolik a tolik osob. Ale co ti nevinní, kteří přitom zahynuli? A tom se nemluví …. Takže si myslím, že to snižuje naši bezpečnost. Za každého zabitého se zjeví deset dalších lidí, kteří nás nenávidí a kteří nás budou chtít poškodit."

Paul rovněž řekl, že nemá úmysl kandidovat v r. 2012 jako nezávislý, kdyby republikánskou nominaci nezískal.

Zdroj: US News


Domnívá se ultrakapitalista Ron Paul, že bychom měli zdanit velké banky?

Zaid Jilani

Listopad 10, 2011

Během včerejší republikánské diskuse k primárkám se jeden z moderátorů zeptal Rona Paula, jestli si myslí, že texaský guvernér Rick Perry je stoupencem zkorumpovaného kapitalismu. Paul na to odpověděl, že nemá dost informací na to, aby se o tom mohl vyjádřit, ale použil tuto příležitost, aby se mohl ke zkorumpovanému kapitalismu vyjádřit.

Zdůraznil, že podporuje hnutí Occupy Wall Street v tom smyslu, že se staví proti korupci a že ti, co mají užitek z takového kapitalismu, by měli o své zisky přijít a že si zasluhují zdanění.

PAUL: V naší zemi je zkorumpovaný kapitalismus. Je nutno ho odlišit od čistého kapitalismu. Co se týče té věci s okupací Wall Streetu, pokud je to proti zkorumpovanému kapitalismu, tak jsem plně pro. Jsou tu lidé, kteří žijí z kontraktů pro vládu, z FEDu, ze zachraňovacího financování bank. Ti si nezaslouží soucit. Zaslouží si zdanění, zaslouží si, aby jim byly ty nezasloužené zisky odebrány.

Paul — ultrakapitalista, která zastává nejpravicovější ekonomické názory a který přirovnává zdanění ke krádeži – obhajuje zdanění korupčních kapitalistů a výslovně žádá, aby daňoví poplatníci dostali zpět bohatství, které jim korupčníci sebrali. Hlavními hrabivci mezi korupčními kapitalisty jsou velké banky, které nejenže dostaly 700 miliard dolarů z pomoci na problémová aktiva ("bailout" – Obamova záchranná akce) ale i bilióny dolarů levných záruk na půjčky od FEDu.

Z toho logicky vyplývá, že Paul by měl podporovat zdanění těchto bank. Za tím účelem vzniká řada plánů. Jedním je uložení daně z finančních transakcí. Pokud Paul podporuje navrácení peněz daňových poplatníků od korupčních kapitalistů, měl by dotvrdit svá slova plánem, jak získat americké bohatství zpět od největších zachráněných bank.

Zdroj: Think Progress

Překlad: onlooker

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments