Rusové získávají respekt

Ruská společnost, která je údajně "rozdělena" causou Pussy Riot, zejména po  vyneseném pátečním rozsudku v jejich kauze, je, na rozdíl od přání hromadných sdělovacích prostředků Západu, daleko více angažovaná ve smyslu ochrany práv jednotlivců. Vzájemné ochrany práv.


Dne 15. srpna 2012 nasedly v modlavském Kišiněvě do mezinárodního rychlíku Kišiněv- Moskva dvě ženy, dcera s matkou. V kupé s nimi byli dva, posléze tři Moldavané, cestující rovněž do Moskvy. Mladá těhotná žena přítomné pány poprosila, zda by ji s matkou mohli nechat chvíli v kupé o samotě, aby se mohla převléci. Moldavané sice nejprve vyšli na chodbičku vlaku, ale pak si svůj "ústup" z kupé rozmysleli, a s pomocí třetího Moldavana do kupé vtrhli, a mladou Rusku, zřejmě za opovážlivost, zfackovali. Její matka se zmohla jen na pláč, průvodčí, Moldavanka, sice přivolala policisty (kteří se necházeli ve vlaku), ale ti se vyjádřili v tom smyslu, že je tedy nutno zastavit rychlík, se ženami napsat policejní hlášení na stanici, přičemž rychlík bude bez nich (ale s útočníky) pokračovat do Moskvy. Jinou alternativou bylo "nic v Moldávii" nehlásit, a usadit dvě ženy v jiném kupé vagónu č. 5.


Ženy napsaly sms o své příhodě muži mladé ženy, který ihned kontaktoval moskevskou milici. Ta mu sdělila, že tak, jak to tak popisuje, věc se udála v Moldavsku, což ovšem Moskva šetřit nemůže. Zoufalý muž se obrátil ve svém blogu na Moskvany, aby spolu s ním přišli, místo jiných manifestací, přivítat na Kyjevské nádraží 16. srpna 2012 k vagónu číslo 5 jeho zfackovanou manželku.


Přivítání vypadalo takto:


 


Na Moldavany (jenom jeden z nich uprchl přes sousední vagón na kolejiště) si počkali občané, včetně těch v uniformách OMON:a aniž by jim zkřivili vlas na hlavě, doprovodili je sem:


 


Rusové se přestali bát, a i když jsou někdy jejich metody sporné, občanská kontrola moci mocí zjevně existuje. Což je  ostatně jeden z atributů přímé demokracie.

 

Stan se ptá: Jak by to asi dopadlo v Česku?

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments