Rychlí a spolehliví přátelé, co pomůžou

Permanentní, rychlý růst cen energií, zvyšování sazeb DPH, deregulace nájemného a vysoké ceny vlastního bydlení se v posledních deseti letech podepsaly na rapidním nárůstu zadlužení českých domácností. Nyní, v době krize, masivních sociálních škrtů a chronické nezaměstnanosti soužící celé regiony se tato situace přelévá do skokového zvýšení počtu exekucí a osobních bankrotů, nárůstu počtu bezdomovců a sociálně motivovaných sebevražd.


A snad jakoby v nepřímé úměře k nabídce pracovních příležitostí a jistotě sociálního postavení pracujících se všude objevují „přátelé“ nabízející vám podanou pomocnou ruku. „Vyřešíme Váš problém!“, „Zkrotíme vaše dluhy!“, „Pomůžeme rychle, ochotně a každému!“, hlásají tito „dobráci“, jejichž jediný zájem je samozřejmě půjčit vám peníze za nehorázných, lichvářských podmínek, které vás spíše do dluhových problémů dostanou, než aby vás před nimi ochránily.


Odkazování na nízkou finanční gramotnost nesmí fungovat jako alibi existence státem tolerované lichvy, alibi pro zvířecí praktiky podnikatelů proti pracujícím, neboť ony všechny ty banky, leasingové společnosti, telekomunikace, teplárny, elektrárny, dopravci vlastně nejsou o nic moc lepší než pánové z Providentů, Kredie a PROFI CREDITU. Nezaplatíte jim pár korun a pošlou na vás exekutory, kteří vás oškubou o tisíce a desetitisíce korun navíc, o které se pak rádi podělí se svými protektory – profesionálními politiky tohoto zločineckého systému.


Zde skutečně platí, že jde třída proti třídě. Podnikatelští a finanční žraloci, obchodníci s dluhy a s vaší nouzí, exekutoři a pravicoví politici – všichni smluvení a perfektně zorganizovaní v jednom šiku proti třídě pracujících, proti zaměstnancům, lidem připraveným o práci, proti penzistům, drobným lidem – proti nám.


Celý článek na Antikapitalista.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments