Demonstrace proti sociální nerovnosti v USA a v Austrálii rozhání policie

Demonstrace proti sociální nerovnosti a proti počínání bank a dalších finančních institucí se z New Yorku šíří do dalších míst nejen ve Spojených státech. Podle nedělní zprávy agentury AP policie poprvé zatýkala účastníky protestů v Cincinnati a v Chicagu. Zatýkalo se také v Austrálii, zatímco poklidná demonstrace byla ohlášena z Německa.

Účastníci newyorského protestu, který se zhruba již měsíc koná pod názvem Okupujte Wall Street, tvrdí, že zastupují zájmy 99 % lidí proti "chamtivosti a korupci" jednoho procenta bohatých. Prohlašují, že protestují hlavně proti sociální nerovnosti, nezodpovědnosti a hamižnosti finančních firem.

Policie v australském Sydney rozehnala protest inspirovaný hnutím Okupujte Wall Street a pozatýkala desítky lidí. Protest s názvem Okupujte Sydney
v obchodní čtvrti Martin Place trval asi týden.

Demonstranti vyjadřovali nespokojenost s ekonomickou nerovností mezi hrstkou bohatých a zbytkem obyvatel. Skupinka demonstrantů obchodní čtvrť okupovala ve dne v noci, přestože jim byly mezitím zabaveny stany a další vybavení.

Včera nad ránem na místo protestů podle agentury Reuters dorazila asi stovka policistů. Už před dvěma dny policie v Melbourne ukončila podobný protest, který se neobešel bez násilností. Zadrženým teď hrozí obvinění z několika trestných činů, včetně napadení veřejného činitele.

Zdroj: eSondy

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments