Slovaci zvolili jistotu: Daně a smrt

Před par dňama sem valil z Ostravy na Balaton přes Slovač, a okolo cest bylo vyzvracene take množstvi bilbordu, až mi z teho bylo blbě. Kura, copak ti Slovaci nechapu, že si to svinstvo sami plati ze svojich peněz? Po pravdě řečene, nemožeme se moc smat, bo my na Moravě zme uplně stejni hňupi, tajak oni. Krmime polityky, nechame je jezdit zadarmo, maju specijalny vymoženosti a co je nejhorši, my jim ten jejich život platime z našich vyplat. To zme ale blbci, co? Tuž, slovenšti synci a děvuchy, nemusite se bat. Podle bilbordu to vypada, že ať už zvolite kohokoliv, zvolite si za sve představitele pěknu sebranku. A k tomu vam dopomahej buch. (puvodni text psany 8.3.2012 pro blog vetvicka.blog.sme.sk)

…synku, synku. Tak dluho zje veřejně činny a do dneška si nepřišel na to, že kaj je polityka a přerozdělovani veřejnych peněz (kere diky daňovemu systemu byly ukradene pracujicim), tam dycky bude mafija?


Hezke. Ale do Grecka vas tahaju všecky strany, kere byly v parlamentu za poslednich dvacet roku. Anebo existuje na Slovači strana, kera dokazala splatit byť jednu jedinu korunu dluhu?


Kura, to by mě zajimalo, jak to ten synek s tu hranatu kebulu robi. Jedno volebni obdobi po druhem ma mladši a mladši fotky… Ale jistoty su jistoty, že?


Třeba taka jistota desetinasobku! To pak možete byt vysmati jak cyp!


Tenhle synek byl chytřejši. Řikal, že: "Jiste je jen jedno, že totiž jiste neni nic."


Tuž ale když fakt chcete jistoty, tak tady je mate. Dokonce mate možnost vyběru.


Tuž přiznejme se, že tento plagat s uputavku na novy film se moc nepovedl. A ten slogan "Za budúcie generácie" tež nic moc. Připomina mi to ten stary vtip jak se hrdina SNP vrhnul s odjištěnym granatem pod německy tank s heslem "Za stranu a lidi!". A děda pamětnik se otoči na vnuka a řika: "Nevěř jim ani slovo. Tank sice zničil, ale křičel přitom – zasrane naledi!" Zda se, že už nemate nove slogany, bo minule podobnu cyparnu měli na bilbordach ti komunysti ze Směru. 


To zneuživani děcek v reklamě je stejně hnus. Co?

gottwald.jpg


Tuž toto je prvni graficky povedena politycka reklama.


Ale to je stare, synku – Vice prace. To už zname. Nemysli si, voliči maju dobru paměť.


Takže opatrně s tu robotu. Tam kde je prace, nemusi ještě byt dobře. Že, sudruzi komunysti a sudruzi nacysti? Arbeit.jpg


Jedna z mala stran, kera plni svoje sliby. Volte Tesco!


Někeři v tom maju totalni gulaš. Toto je pravděpodobně bilbord jakesik koaly nebo koalice.


Odvažny synek! Malokery umi splnit to, co on dokaže slibit…


Toto je tež zajimavy synek. V ryze maďarskych oblastech vola: " Valaška, felace a veget!"


Ve slovenskych oblastech dočasně obyvanych Slovakama zapomina na svoje maďarske kořeny. Slogan "Volte zodpovědnost" je tež velice hlubokomyslny. Cosik podobneho je třeba "Zpivejte nahlas", nebo "Čorujte opatrně", nebo "Nesviti kajsik zbytečně?"


Nevim, co znamena to "Nebuďme doma cizincama". Ale myslim, že "Aj uton jevenkert" znamena cosik jako "Miluju peletove kotle". Nebo nie?…a kura, tady začina jit do tuheho. Taku přisnu babu bysem chtěl mět doma na zahradce. Mohla by plašit krtky. Ordnung und spravedlnost. Konečne řešeni. Čisty štit a čista rasa. Aby na vas někdo nezebral polovnicke potřeby…Čo tym maš na mysli, Janko? Kardyjostymulator?


…toto je škardede…připomina mi to exekutory.


Dokedy? Dotedy, dokud bude platit jiny meter pro Slovaka a jiny meter pro Cigana. Řika se temu pozityvni dyskriminace. A je to stejne svinstvo jako třidni boj nebo socialistycka demokracie.


…tady mi cosik nehraje. Taky bilbord musel schvalovat jakysik Maďar. "Alternatyva pro stabilitu". Alternatyva pro stabilitu? Tuž alternatyva pro stabilitu je přece chaos a občanska valka! Volme ju"


Aaaa! Konečně cosik rozumneho. Bilbord Jazykove školy.


Aaaa, pan vychovatel. Jako každy učitel by nejradši měl na všecko zakony. Už to nepřehaňaj, Janko. Ale zas musim řict, že to centrum Žiliny si spravil fajně.


Jak se kdosik začne ohaňat obyčejnyma lidma, pak mi tu cosik smrdi. My zme tež měli takeho mamlasa. Naštěsti je zatim odloženy na smetišti dějin, bo na co šahne obyčejny člověk, to obvykle stoji za hovno. Ja mam rad neobyčejne lidi, keři cosik umi a nestydi se za to.


Synku, synku. Silnějši a početnější rodina nezačína pracou. Ta činnost se nazyva uplně jinak. To bys jako křesťan už mohl vědět. No, vlastně, kdo ví, co ti pan farář vlastně ukazal. Tak – čest praci!


A kura, pozor na to! Zda se, že ta banda, co vam slibuje jistoty, se začina množit…


Buďte opatrni, bo po volbych budu všecky jistoty vypadat jinak než před volbama, už fčil se to rozpada…


A podobně jako před minulyma volbama – nezapominejte, že dneska može mět bilbord kdejaka kurva. Tuž vybirejte dobře, bratia, ať tych kurev v parlamentu nemate vic jak slušnych lidi. To vam přeje ostravska bestyja Ladik (reportaž z minule kampaně tu)

 

Ficovo.jpg

A novy slovensky znak: "Tady je Ficovo"


Převzato z blogu autora na blog.idnes.cz0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments