Šmírovací zákon je ve sněmovně, napište poslancům

Červen 04, 2012Šmírovací zákon v České republice není žádnou novinkou. Zavedla ho již v roce 2006, jenže v březnu minulého roku byl zrušen Ústavním soudem z důvodu, že překračoval ústavněprávní limity. Nyní putuje opět do sněmovny v upraveném znění, které je ale podle Pirátů stále nepřijatelné


Snaha o zavedení zákona pravděpodobně plyne z přesvědčení, že plošné omezování soukromí obyvatel je ospravedlnitelné v případě, že napomůže posílení bezpečnosti. "Kdyby jeho přínosy jasně převažovaly nad nevýhodami, dalo by se o něm uvažovat, ale tuto podmínku zákon zdaleka nenaplňuje," říká Adam Zábranský, člen Pirátů. 


Zákon nařizuje všem poskytovatelům veřejného připojení k Internetu a telefonním operátorům uchovávat lokalizační a provozní údaje jejich uživatelů po dobu šesti měsíců, a následně je na požádání předat oprávněným orgánům, mezi které patří Policie ČR, ČNB, BIS a tajné služby. Ty si sice nemohou vyžádat údaje kdykoliv chtějí, ale předpisy, kterými se řídí, jsou podle Pirátů nedostatečné.


Za pět let od uvedení zákona ve většině zemích Evropské unie navíc nebylo nijak prokázáno, že plošné šmírování obyvatel může ospravedlnit sledování všech obyvatel. Piráti si vysoce cení soukromí a moderní technologie by podle nich neměly být zneužívány k vytváření společnosti, ve které se občané musí vzdát svých práv ve jménu údajné bezpečnosti. Proto se pokusí přesvědčit parlament, aby zákon nepřijal a ve spolupráci s dalšími Pirátskými stranami se budou snažit zastavit směrnici EU, která přijmutí podobného zákona vyžaduje.


Napište poslancům, že nechcete zavádění velkého bratra v České republice. Ideální je krátký email napsaný vlastními slovy bez vulgarismů.


Použít můžete platformu napište jim. Případně stránky poslanecké sněmovny


Odkazy:

 

Převzato z Pirátských novin

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments